Skocz do zawartości

rowery Indiana producent ram


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

rozważam zakup roweru Indiana x-road 5.0 (bardzo przyzwoity osprzęt w tej cenie, dobre opinie w internecie i w #roweroweporady). Dzisiaj udało mi  się ustalić w Media Expert, że producentem ram do rowerów Indiana nie jest już Kross, ale jakaś dziwna włoska firma Bottari. Ślady w internecie pogrążające dla tej "marki".

Czy ktoś ma jakieś informacje bądź doświadczenia co do jakości tych ram w ostatnich 2 latach?

 

Odnośnik do komentarza

Nie mam tego roweru. Wiem że każdy kto kupuje Indiany dostaje gwarancję Krossa. Ponieważ są to tanie ramy z Azji i gwarancja Krossa, firma z Włoch nie ma tu żadnego sensu i wygląda to na wprowadzanie klienta w błąd. Idź do sklep, poproś o gwarancję i zadzwoń do Krossa i spytaj czy oni produkują te rowery. Ciekawe co odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza

To zle czytales. Kross robi sam ramy karbonowe od 2 lat. Kilka ram dziennie. Ramy aluminiowe importuje z Chin jak prawie kazdy producent w Europie. Ma podobnie jak Romet wlasna lakiernie gdzie lakieruje. Produkcja jest zwiazana z clami. Na caly rower sa one wieksze niz na pojedyncze elementy. Dlatego sprowadza sie ramy i lakieruje. Sami robia tez swoje podle kola aluminiowe jesli sie nie myle.

Odnośnik do komentarza

Z instrukcji/gwarancji na stronie: https://www.mediaexpert.pl/lp,5072-rowery-5-lat-gwarancji-na-rame wynika, że jest trzech producentów rowerów (ram?) Indiana:

1. Firma Dawstar z Olesna 

2. PRODUCENT: Cicli Esperia S.p.A. Viale Enzo Ferrari, 8/10/12 30014 Cavarzere Venezia Italy e-mail: info@cicliesperia.com

IMPORTER: Bottari Polska Sp.z o.o. Ul. Długa 7 96-325 Radziejowice Parcel Tel +48 46 858 20 70 e-mail:biuro@bottari.pl www.bottari.p

3. Longway Poland Sp. z o. o

???

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, zawsze człowiek się czegoś dowie. W roku 2018 i chyb też w 2019 ludzie mieli gwarancję od Krossa. W każdym razie są to tanie ramy z Chin i nie ma dużego znaczenia kto je importował i namalował na nich logo. Są przeciętnej jakości. Ważne kto daje na nie gwarancję i czy wymieni ramę jak pęknie. O Żadnej z powyższych firm nigdy nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...