Skocz do zawartości

Rower MTB do 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup nowego roweru, mój obecny rower to Kross Hexagon V3 ale niestety na za małej ramie i kołach do mojego wzrostu. W zasadzie miałem już wybrany rower był nim BTWIN Rockrider ST 560 ale niestety nie można już go nigdzie dostać więc postanowiłem trochę poszukać najciekawszej opcji w tej cenie i do wyboru mam tak: Kross Hexagon 7.0 lub Kross LVL 3.0, obecnie po obniżkach można dostać nawet Hexagona 8.0 lub LVL 4.0. Rower chce kupić już na lata,  jeśli chodzi o teren na którym jeżdżę to 60% asfalt, 40% drogi leśne. Co sądzicie o tych Krossach to dobry wybór? I lepiej Hexagon czy jednak LVL? 

Odnośnik do komentarza

Ja w zasadzie zdecydowałem się już n Kross'a Level 4.0. Są teraz spore wyprzedaże i można go dostać taniej niż normalnie Level 3.0. Zagwozdkę mam tylko z ramą. Do tej pory chciałem ramę 21 i koła 29 ale w Levelu przy 177 cm to jednak będzie chyba za dużo. Jeździłem kolegi Krosem Hexagonem R6 na ramie 21 i kołach 27.5, był dla mnie idealny, dobrze się na nim czułem ale gdzieś wyczytałem, że Level jest nieco większy od Hexagona i pewnie mógłby być problem. Tak więc pewnie wybiorę Level 4.0 z ramą 19 i kołami 29. Obecnie mam Hexagona V3 rama 19, koła 26.5, pisałem wcześniej, że czuje się na nim nieco zgarbiony, dziś podniosłem siedzenie jest nieco lepiej ale problem nie leży w wysokości z tego co zauważyłem tylko w długości. Jestem na nim wydaje mi się zbyt wyprostowany a lubię być pochylony na rowerze. Myślicie, że Level na tej samej ramie co mój obecny Hexagon będzie nieco dłuższy? Wymiana roweru w moim przypadku wiąże się też z tym, że w obecnym Hexagonie brakuje mi nieco prędkości. Tak jak na ścieżkach leśnych nie potrzebuję prędkości tak na asfalcie brakuje mi większego przełożenia. Z mocnym pedałowaniem nie jestem w stanie na nim zrobić więcej niż te 37 km/h, gdzie żony Rometem Gazelom bez problemu osiągam większe prędkości. Wiem, że to porównanie roweru MTB do Trekingowego ale mam nadzieję, że Level będzie szybszy niż mój obecny Hexagon. 

Odnośnik do komentarza

Sorry ale piszesz kompletne bzdury jeśli chodzi o rozmiary. Przy 177 wzrostu, w zależności od proporcji nóg optymalną ramą jest mniej więcej 18 cali. Ponieważ Kross nie ma takiego rozmiaru to albo kupujesz 17,5 cala z długim mostkiem albo 19 z krótkim. Ale bliżej do 17,5. Parametry ram są podane na stronie producenta. Na szosie i turystycznie lepiej się jeździ z dłuższym mostkiem. Jak lubisz być pochylony to mniejsza rama da bardziej pochyloną pozycję. Długość dopasujesz przez wymianę mostka na dłuższy.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie mam go jak przymierzyć dlatego tak was nękam a jako, że wyprzedaże się kończą w tym tygodniu muszę już zamówić rower. Co do trasy jaką ja pokonuje to 60% asfalt i 40% ścieżki leśne, tygodniowo jako, że wyjeżdżam w teren tylko dwa razy w tygodniu robię 50-60 km tak więc mam nadzieję, że mi posłuży co najmniej tyle lat co mój obecny Hexagon V3. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 24.01.2020 o 11:54, Gulek91 napisał:

Z mocnym pedałowaniem nie jestem w stanie na nim zrobić więcej niż te 37 km/h, gdzie żony Rometem Gazelom bez problemu osiągam większe prędkości. Wiem, że to porównanie roweru MTB do Trekingowego ale mam nadzieję, że Level będzie szybszy niż mój obecny Hexagon.

To kręć szybciej ? Zasadniczo rowery MTB nie są do wykręcania dużych prędkości, a w nowych rowerach często korby fabrycznie mają max 40 zębów (przy 3 rzędach) i 38 (przy dwóch), więc w porównaniu do starszych MTB czy trekkingów (44-48) znacznie mniej, a to się przekłada bezpośrednio na prędkość "na prostej" ?.  Przy kadencji ok.90obr/min na biegu 40x11 można spokojnie przekroczyć 40km/h, tylko po co? ? Zmiana roweru z 26 na 29 powinna pomóc w uzyskaniu nieco większych prędkości dzięki zmianie średnicy kół. Jak chcesz szybko to kup szosę lub gravela ? 

A co do wielkości ramy. Bez dokładnego porównania w tabelach Kross'a trudno będzie oszacować co Ci będzie pasować idealnie. Może i tak będziesz musiał dokonać korekty długości i nachylenia mostka, kierownicy... Poza tym nie zapominaj, że o tym czy będziesz na rowerze mniej lub bardziej wyciągnięty nie decyduje tylko wielkość ramy, ale porzede wszystkim jej geometria. Levele są bardziej sportowe niż Hexgony, więc pozycja powinna być bardziej pochylona. Ale czasem i tak trzeba obniżyć, wydłużyć lub obrócić mostek, aby dopasować rower pod siebie.

 

Odnośnik do komentarza

Dziś odebrałem rower, zapłaciłem niecałe 2340 zł bo są teraz spore wyprzedaże więc myślę, że cena niezła. Co do samego roweru przejechałem nim tylko 18 km i to przez drogę asfaltową. Na dalsze testy przyjdzie czas dopiero pod koniec kwietnia/początek maja. Po 18 km wiele powiedzieć niby nie można ale na rowerze czuje się niesamowicie pewnie, mam lepszą pozycję. Prędkości jakiś wielkich nie mogłem wykręcić bo był bardzo silny wiatr ale pomimo wiatru czułem lekkość w jeździe. Co do ramy faktycznie przy moim wzroście 19 to MAX ale ciesze się, że wybrałem jednak 19 a nie 17 bo rower uważam jest dla mnie idealny i faktycznie większy niż dotychczasowy na ramie 19, powiem więcej jest nawet większy nieco niż Hexagon R6, który kolega posiada na ramie 21.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...