Skocz do zawartości

Trenażer rowerowy do 1000 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Przymierzam się do kupna trenażera, ale budżet mam mocno ograniczony. W internecie można znaleźć sporo produktów w cenie do 1000 PLN, jednak interesuje mnie czy to nie będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto i czy za te środki można kupić coś sensownego? Kolejne pytanie dotyczy zakupu opony dedykowanej do trenażera. Czy jest to konieczne, biorąc pod uwagę fakt, że jeżdżę odcinki około 20-30 km dziennie? Obecnie dysponuje rowerem Kelly,s Madman 50 na oponie Impac Ridgepac 54-622 (29x2.10). Fajnie by było gdyby trenażer był typu smart, żeby można było korzystać z aplikacji typu zwift. Z góry dziękuję za konstruktywną pomoc i wszelkie sugestie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

W internecie jest trochę testów, opisów i rekomendacji co do trenażerów w różnych pułapach cenowych.

Trenażer smart, to chyba jedynie decathlonowy trax flow smart (999 zł). Z tego co czytałem - jest ok dla amatora, który nie wymaga aż takiego obciążenia. Minusem powtarzanym wielokrotnie - podobno się przegrzewa. Na plus - to decathlon - coś się stanie, zwrot pieniędzy, albo wymiana, także warto sprawdzić.

Ja osobiście wybrałem model wyżej - tacx vortex smart. 1400zł w decathlonie. Jest ok, jedyne problemy, to w początkowym okresie czasami zrywało mi połączenie (próbowałem zarówno przez bluetooth jak i ANT), ale po przejrzeniu paru poradników - wyłączenie bluetooth w komórce i odłożenie zegarka z ANT na czas jazdy rozwiązało problem.

Mały minusik tego trenażera (domyślam się, że w droższych to lepiej działa) - lag w ustawieniu obciążenia. Np. robię interwał 10s z mocy 145W na 360W - na 99% trenażer 'nie zdąży' tego ustawić, także z tym sprzętem trzeba dobierać interwały dłuższe (30s już są ok).

Pamiętaj również, że jesli chcesz Zwifta, to on kosztuje około 60zł na miesiąc, więc przy założeniu, że jeździsz całą zimę to dodatkowo 4 albo 5 x 60zł = 300zł ekstra.

Odnośnik do komentarza

Mam Tacx'a Flow Smart i na moje potrzeby w zupełności wystarcza (FTP rzędu 155W) - tej zimy na razie go nie odpalałem, bo pogoda sprzyja jeździe na zewnątrz, niemniej poprzedniej zimy sprawdził się u mnie w połączeniu ze Zwiftem bardzo dobrze. Do tego nie przegrzewał się, ale ja nie cisnę go aż tak mocno + stawiałem sobie z tyłu duży wentylator, żeby mnie trochę chłodził, a przy okazji może trochę schładzał sam trenażer (czego nie planowałem).

PS Nie dokupowałem anteny ANT+, odpalam aplikację Zwift Companion na smartfonie, ona wykrywa czujniki i przekazuje dane do Zwifta włączonego na komputerze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...