Skocz do zawartości

Rower firmy serious do 4000PLN


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, pepe napisał:

Cześc, tutaj masz wątek dot. tego roweru, do czytania na długie zimowe wieczory :) https://www.forumrowerowe.org/topic/232991-gravel-serious-grafix-cyclocross/

Triban, raczej niezły wybór, plus taki, że możesz sobie pojeździć po sklepie próbnie.

Hej, dzięki serdeczne za link! Chyba się jednak zdecyduję na tego Serious-a.

Odnośnik do komentarza

Użytkuję Tribana RC520. Ponad pół roku. Porównując specyfikację to Triban jest lepszy. W serwisie będzie droższy (napęd 11s). Triban ma napęd bardziej szosowy, tu masz korbę z blatem  46T - bardziej gravelowy niż tribanowe 50T.  I widelec: Triban ma alu-carbon, tu full alu:). Rzut oka na SPOINY - klasa jakości  co najwyżej D wg PN-EN 5817. Tzn. kiepsko. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
W dniu 18.01.2020 o 16:24, jajacek napisał:

Po spawach widać że rama taniocha. Wolałbym jednak Tribana.

Zdecydowanie Serious ma ładniejsze ramy od Tribanów. Dopiero najnowsze Tribany z 2021 zaczynają wyglądać lepiej. Roczniki 2020 i poprzednie Tribanów wyglądają po prostu tanio. Mam Serious Grafix biały z ubiegłego roku (Tiagra i hydrauliczne hample) i rama wygląda bardzo ładnie na żywo. Zdecydowanie lepiej od Tribanów, których obejrzałem dziesiątki w sklepach Decathlon (też się nad nimi zastanawiałem). Fakt, że w Seriousie widoczne są mocno spawy, ale wykonane są schludnie. Mimo wszystko dalej oceniam ramy Serious lepiej od Tribana. W tym budżecie nie ma co marudzić :). Jak ktoś chce patrzeć na rower - to proponuję karbonową ramę i po problemie ;).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...