Skocz do zawartości

Jaki rower wybrać do 2500zł? Cross czy fitness? Opona szersza czy węższa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze roweru do 2500zł. Rower przede wszystkim musi być czarny. Po za tym będzie używany głównie do jazdy po Warszawie czyli jezdnie lub ścieżki asfaltowe lub z kostki (dojazdy do pracy i dłuższe trasy)  i jeżeli w ogóle to może raz czy dwa razy do roku po leśnych drogach. Na rowerze przez ostatnie kilkanaście lat nie jeździłem z wyjątkiem kilku przejażdżek rowerem Veturilo.  Mam 195cm i 118kg, także rama XL.

Moje ogólne pytanie to czy lekka kostka na oponie szer. 40mm bardzo mnie spowolni, niż jakbym miał oponę gładką z lekkim bieżnikiem szer. 35 lub 40mm? Czy przy mojej wadze 117kg ma to w ogóle znaczenie?

Wstępnie jestem zdecydowany na TREK Dual Sport 2 rozm. XL (opony szer. 40mm z lekką kostką - bontrager GR1 comp z przednim amortyzatorem), głównie ze względu, że wizualnie w rowerze się zakochałem, ale po krótkiej przejażdżce przed sklepem też uważam, że jest dla mnie odpowiedni. Jednak znajomy twierdzi, że przez te opony nie pojeżdżę z nim bo będę za wolny (on posiada Kross pulso - opony chyba 35mm gładkie z lekkim bieżnikiem Schwalbe kojak chyba), dlatego rozważam także rowery bez amortyzatora takie jak trek fx1, kross pulso 1.0 (opony 35mm gładkie z lekkim bieżnikiem) lub kross inzai, kross seto (opona 40mm gładka z lekkim bieżnikiem) a nawet kross vento (opona 25mm). Prosze ewentualnie o inne propozycje.

Dodatkowe pytanie, czy jest sens we wspomnianym rowerze TREK Dual Sport 2 od razu wymienić opony na gładkie z lekkim bieżnikiem o szer. 35mm np. Bontrager H2?

Bardzo proszę o pomoc w doborze roweru.

Odnośnik do komentarza

Opony, to akurat ostatnia rzecz na którą warto zwracać uwagę. Dlatego, że łatwo wymienić, a dodatkowo w tym segmencie rowerów fabrycznie zakładane są zwykle nie droższe niż 50 zł sztuka. Dodatkowo po Warszawie i tak za szybko nie pojedziesz. Bardziej spowalniają liczne światła, piesi na ścieżkach rowerowych, itp. niż opony. Te 40 mm z lekkim bieżnikiem będą ok, szczególnie jak dawno nie jeździłeś, trochę szersza opona będzie wygodniejsza. Drobny bieżnik dużo cię nie spowolni. W kwestii amortyzatora, to do jazdy po mieście bardzo potrzebny nie jest. Ale ja i tak na Twoim miejscu skupiłbym się raczej na wygodzie. Jak trafiłeś na rower na którym dobrze się czujesz, to taki kupuj. Fitnessy ze sztywnym widelcem mają też zwykle inną trochę geometrię (bardziej sportową), nie wiadomo czy Ci to będzie pasować. Opony 25 mm to bym jednak odradzał. Wystarczy szersza szczelina w kostce na ścieżce rowerowej i przy braku wprawy możesz leżeć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...