Skocz do zawartości

Jaki rower kupić do jazdy po wzgórzach Morenowych w Trójmieście


OlaU

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 160cm wzrostu jestem kobietą.

Mam pragnienie aby jeździć po wzgórzach morenowych wokół Trójmiasta i na Kaszubach.

Jaki rower jest dla tego zamierzenia jest najlepszy?

Zastanawiałam się nad elektrycznym. Nie jestem zawodnikiem i nie jeżdżę wyczynów.

Składam tą drogą świąteczne życzenia spokoju

Ola

Odnośnik do komentarza

Cześć,
to zależy po jakiej nawierzchni chcesz jeździć. Ubite, gruntowe drogi - tu wystarczy rower crossowy. Kopny piach, kamienie, korzenie, zjazdy - przyjemniej będzie na rowerze górskim, który będzie miał szersze opony i amortyzator o większym skoku.

To jaki konkretny rower kupić, zależy od budżetu (na elektryczny podobnej klasy będzie potrzeba więcej pieniędzy).

Odnośnik do komentarza

Dużo jest poradników w stylu "Jaki rower dla kobiety?" i dużo można o tym pisać. Najważniejsze sprawy wymienił łukasz.przechodzen. 
Ale myślę ze dla kobiety która nie jeździ wyczynowo ani zawodowo najlepsza będzie wizyta w dobrym sklepie rowerowym.
Będziesz mogła sobie pooglądać rowery, usiąść na nich i przejechać się. Sprawdzisz wtedy na jakim rowerze Ci jest najwygodniej bo każdy rodzaj roweru wymusza pozycje jakie na nim zajmujesz. Jak trafisz na fajna obsługę to też w serwisie na pewno dostosują juz wybrany rower do Ciebie (spersonalizują go jeśli będzie trzeba - np. zwęża kierownice) 
Ja ze swoja żona godzinami oglądałem rowery przez neta i wstępnie wybraliśmy rower dla niej ale jak poszedłem z nią do sklepu i miała z nimi kontakt bezposredni (siedzenie, jazda) zakończyło sie zupelnie na innym rowerze. Dla kobiet bardzo ważna jest wygoda wiec takie aspekty jak siodełko, szerokość i rodzaj kierownicy czy geometria ramy to bardzo ważne aspekty ... no i kolory (żona wybrała miętowy ? 
Polecam poszukać naprawdę dobry sklep rowerowy  w twojej okolicy - popytaj i poczytaj opinie na google.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...