Skocz do zawartości

Błotniki do roweru szosowego


Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzę do Was ponownie z pytaniami:

1. Jak myślicie czy dojazd do pracy rowerem szosowym ma sens? Dystans który mam do pokonania to 5km po bardzo ładnym asfalcie.

2. Co zrobić w sytuacji deszczowej/mokrej? Założyć jakieś błotniki? Bo jak przeglądałem to SKS ma w ofercie ciekawe.

 

Ogólnie mam zamiar kupno nowego roweru, który będzie miał opony  35C. Ale z sentymentu zostawiam starą szose na oponach 28C i stąd pomysł o przeznaczeniu jej na dojazdy. Czy może jednak szosę zostawić tak jak jest a w błotniki zainwestować do nowego roweru. Z chęcią poczytam Wasze sugestie którym najlepiej jeździć. Czym dłużej się człowiek zastanawia to gorzej.

Odnośnik do komentarza

Tylko jeszcze jedna kwestia która teraz mi przyszła, aktualnie w szosie mam opony 28C i bardzo mało miejsca na błotniki. Czyli jednym słowem robią się dodatkowe koszta na węższe opony. I chyba najlepszym wyjściem będzie jazda szosą tylko w ładną pogodę. A ten drugi na gorsze dni.

Odnośnik do komentarza

No to chyba muszę zrobić tak jak pisałem. Szosę na dojazdy do pracy będę używał w ładną pogodę/suchy asfalt a drugi rower z błotnikami i oponą 35C jak się okaże że np. w nocy padał deszcz.

No oprócz dojazdu do pracy to oczywiście rowery będą używane do jazdy po pracy lub w weekendy? Szosa na szosę a gravel na mieszane odcinki ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...