Skocz do zawartości

stukanie sterów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mój problem dotyczy sterów. Przy kręceniu kierownicą wszystko chodzi płynnie i cicho. Luzów nie widzę i nie czuję. Generalnie wszystko działa ok. Natomiast gdy przednie koło uderza o podłoże słychać metaliczne stuki. Czy to normalne?

Rama i rura sterowa karbon, stery wg specyfikacji: Fsa Orbit C-40-ACB

Odnośnik do komentarza

A nie masz luzów na sterach? Podnieś rower za kierownicę kilkadziesiąt cm i upuść i zobacz co się dzieje. Zablokuj przedni hamulec i poruszaj widelcem pod naporem w przód i w tył. Nie może być żadnego luzu między mostkiem, widelcem i rurą sterową. Jeśli to tylko luzy to trzeba odkręcić mostek i je usunąć manewrując widelcem, kapslem sterów i mostkiem i z powrotem dokręcić mostek.. To się często zdarza. Jakby co znajdziesz wideo na YT.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

fsa-korek-kompresyjny-1_24160.jpg

To jest korek kompresyjny do widelców z carbonowymi rurami sterowymi, skręca stery do kupy. Jego elementy patrząc od lewej: kapsel, dalej "czarna tuleja" /która w moim przypadku luźno przesuwała się na trzpieniu korka/ i grzybek rozporowy, który blokuje się w rurze sterowej. Czarna tuleja chyba ma zapobiegać zgnieceniu rury sterowej przy dokręcaniu mostka, jednak u mnie okazała się zbędna :). Zdemontuj całe ustrojstwo i sprawdź czy tuleja luźno się przesuwa. Tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja mam podobny problem z rowerem. Podczas jazdy słychać stukanie, słychać od strony siodełka. Z początku myślałem że to od korby. Rozkręciłem i wymieniłem cały wkład suportu na nowy ale bez efektów dalej słychać stukanie. Wyczyściłem siodełko, stery, sprawdziłem tylne koło i jest to samo. Stukanie słychać tylko jak się siedzi na siodełku podczas jazdy na stojąco już nie słychać. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...