Skocz do zawartości

napęd MICROSHIFT 1x11


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o napędzie MICROSHIFT, w szczególności chodzi mi o wersję 1x11? W Decathlonie miałem okazję pojeździć po sklepie na następcy Rockridera 560 tj RR st 900. Napęd przedstawia się następujaco:

 -Jedna tarcza SRAM X1000 32 zęby;
-Tylna przerzutka MICROSHIFT M665 11-rzędowa;
-Prawa manetka MICROSHIFT M8515;
-Kaseta MICROSHIFT H113 11 zębatek, od 11 do 46 zębów;
-Łańcuch KMC X11.

Muszę powiedzieć, że napęd pracuje bardzo sprawnie i jest dobrze skonfigurowany pod kątek rozpiętości przełożeń. Przy takiej konfiguracji nie powinno zabraknąć ani twardych, ani miękkich przełożeń, szczególnie w terenie. No ale trudno go w pełni ocenić na podstawie krótkiej jazdy po sklepie. Rower prezentuje się bardzo ładnie i kosztuje 2 699 zł.

Pozdrawiam

big_1761423.thumb.jpg.27b4c544a62244ebb694fb9aacb9dd40.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam Riverside 900 z takim napędem. Nie jeździłem nigdy na 'drogim' mtb, więc porównania brak. Jedynie mogę się odnieść do szosowej 105. Na asfalcie: zmiana przełożeń na 105 oczywiście dużo lepsza, ale w MS też działa prawidłowo.

W terenie nie mam z czym porównać, natomiast jeździłem riversidem po lesie, ale po łagodnych ścieżkach - jest ok, przełożenia działają, pod obciążeniem da się zmieniać. Nieraz zdarzają się opóźnienia i nieraz trzeba 'poprawić' manetką żeby bieg wskoczył, ale dla mnie nie był to problem. 

Zależy jak będziesz jeździć i czego oczekujesz. Do normalnej jazdy po łagodnych ścieżkach leśnych - jest ok. Awarii nie miałem żadnej, przejechałem do tej pory około 2500km  (stosunek asfalt - teren: 70%-30%).

Odnośnik do komentarza

I to się może zgadzać. Po prostu w lepszym sprzęcie wszystko pracuje lepiej pod obciążeniem, precyzyjniej i jest bardziej odporne na awarie. I wszystko jest lżejsze. Miałem rower w którym były manetki Alivio, przednia przerzutka Altus a tylna Acera. Jakikolwiek patyk czy gałąź, które wpadły w przerzutkę, a w lesie to się często dzieje, wyginały ją bo jest jak z plasteliny. Po wygięciu wózka tylnej przerzutki od razu tracimy precyzję zmiany biegów. Przednia przerzutka zarówno ze względu na konstrukcję jak i materiały z której jest wykonana powodowała że łańuch spadł mi wiele razy podczas zmiany przedniego blatu. Jest to też związane również z tylną przerzutką, nie zapewniająca odpowiedniego napięcia łańcucha. Dopiero od grupy Deore mamy sprzęgło, napinające łańcuch.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No ale w tym napędzie właśnie jest sprzęgło napinające łańcuch. Muszę powiedzieć, że jak pooglądałem go w sklepie to porządnie to wygląda i fajnie działa. Kusi mnie ten rower. W cenie 2700 chyba trudno o coś lepszego. Np ten ma koła na łożyskach maszynowych. o co raczej trudno w tzw markowych rowerach w tym przedziale cenowym. Waga tez przyzwoita, ok 13 kg. Amortyzator sprężynowy RS ze skokiem 120. Dużo rzeczy poprawionych w porównaniu do poprzednika RR 560.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...