Skocz do zawartości

Pierwsza szosa do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

piszę do Was z prośbą o poradę przy kupnie nowego roweru. Ostatnimi czasy złapałem zajawkę na wypady w dłuższe trasy (przynajmniej jak dla mnie), takie 70km+.
Wszystko to pokonuję na klasycznym MTB. Tereny mieszane od asfaltów, przez szuter, po zabłocone drogi leśne. Tak jak MTB daje rade we wszystkich tych warunkach, to jednak chciałbym
docelowo mieć też rower typowo na asfalt, w dłuższe podróże. Na MTB-ku brakuje mi już prędkości, a przynajmniej uważam że nie ma już sensu zarzynać się nim na dłuższych dystansach. 

Generalnie pytań jest milion, im więcej czytam tym co raz mniej wiem co będzie odpowiednie, a budżet nie jest rewelacyjny, bo maksem maksów jest 3000 zł.

Zależy mi na takim rodzaju szosy, która będzie na tyle komfortowa, żeby móc robić powyżej 100km. (pomijamy ewentualne problemy z kondycją ? ). 
Jestem z Wrocławia, więc tereny są bardzo różnorodne,od płaskich po rejony z górkami pagórkami.
Asfaltów i przyjaznych tras jest całkiem sporo, więc o miejsce do jazdy raczej się nie martwię.

W jaki typ celować,?Co do prędkości danych typów jestem w stanie iść na kompromis - wolę przejechać większy dystans, niż szybciej, ale kręgosłup będzie do wymiany po paru wypadach.

Do tej pory poczyniłem już parę typów w dostępnym mi budżecie, nastawiłem się, żeby co osprzęt był co najmniej na Sorze (a raczej Sora jest maksem w tym budżecie)

Kross Vento 3.0 2019

Romet Huragan 3 2019

Triban RC500


O Krossie słyszałem już różne opinie, bardzo skrajne. Co do jakości Rometa, jakieś szczególne opinie nie wpadły mi w oko, aczkolwiek trafiło do mnie, że obie firmy to taka klasa średnia (może i niżej średnia) jeżeli chodzi o producentów, stąd też zastanawia mnie czy może warto pójść w coś bardziej pewnego, ale już na osprzęcie Claris np.

Trek Domane 2 2019

Prośba o rozwianie pierwszych wątpliwości ewentualnie może znacie jeszcze jakieś alternatywy dla wyżej wymienionych modeli. 

Pozdrawiam



 

Odnośnik do komentarza

Romet zapomnij, że istnieje. Kross Vento z komfortem też nie ma dużo wspólnego więc też bym go olał.

Zostają nam z nowych rowerów Triban i jakieś wygodne alu, raczej gravele, ale na kiepskim osprzęcie. Co do Triban to masz tu świeżą recenzję modelu 520 więc możesz przeczytać czego możesz się spodziewać. Osobiście to albo bym kupił Tribana albo celował w używkę Treka Domane lub Speca Roubaix w karbonie. Raczej w to ostanie. Są to mega wygodne rowery. Sam mam Roubaix. Od Ciebie jest niedaleko w moje ulubione Jeseniki. Tam dobrze się spisze w miarę lekki rower. Triban ważący blisko 11 kg będzie tu trochę kotwicą. Nawet jak kupisz najtańszego karbonowego Roubaix czy Domane to będziesz zadowolony. One poniżej Shimano Sora czy Tiagra nie występują. Koledze kupiliśmy Roubaix SL4 2016 na Tiagrze za równo 3k.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, dzięki za odpowiedź i od razu pytanie z mojej strony. 
Z czego wynika "beznadziejność"Rometa? Z jakości komponentów, kiepskiego serwisu, ergonomii roweru czy może wielka kumulacja wszystkich tych czynników? 
Czy ewentualnie możnaby się skłonić ku wersjom gravelowym tych producentów, aby zyskać na wygodze (tylko fakt, wtedy zlatuje do osprzętu Claris).
W kwestii Tribana RC520, czytałem, ale niestety wykracza to ponad mój budżet, bo kosztuje ok. 3600, więc kwestia czy przeskok na RC500 byłby kolosalnym spadkiem jakości?
Co do opcji używanych, jestem świadomy, że można wyrwać coś z wyższej półki, za dużo mniejsze pieniądze. Tylko wiem, że sam nie jestem w stanie ocenić stanu technicznego używanego roweru. Pewnie dostrzegłbym tylko to co rzuca się każdemu w oczy. W związku z tym trochę boję się wybierać w ten sposób pierwszą szosę, a wśród znajomych niestety ekspertów brak.
Zastanawiam się jak bardzo można zaufać np. sklepom tego typu, sprzedajcego używki z wyższych segmentów.
https://szybkierowery.pl/kategoria-produktu/rowery/rowery-szosowe/

Tak pół żartem pół serio, czy to oznacza, że w tym przedziale cenowym nie będe miał niczego nowego, co by zapewniało komfort podróży? :) 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, nctrns napisał:

Romet ma geometrię wyścigową, jest sztywny i niewygodny. Oprócz tego, Jacek pewnie wątpi w jakość ich ram i obsługę posprzedażową.

Dzięki za wyjaśnienie.
A już myślałem, że może będę mógł postawić jakiegoś sensownego nowego Rometa obok starego poczciwego Komara w dziadkowym garażu. ?

W takim razie szukam dalej.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie. Jak ktos wydaje pieniadze to warto zeby otrzymal produkt, wartosci odwiadajacej cenie a w przypadku usterki, zeby zostal przyzwoicie obsluzony. Niestety zaden z tych czynnikow nie wystepuje. Nalezy natomiast pamietac ze w zasadzie wszystkie rowery za 3k PLN maja ramy z alu 6061m sprowadzane z Azji. Jedne z nich sa lepsze, drugie gorsze. Romet kupuje te gorsze. Natomiast mozna spojrzec co maja w gravelach. Bo Huragan to zdecydowanue nie jest komfortowy rower.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...