Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam
Otóż od dłuższego czasu śledzę forum lecz nie znalazłem tego co chce
Do tej pory jeździłem na kross b8 2018
Rower sprzedałem i szukam czegoś lepszego
Może być nówka/używka
Miałem na oku speca experta 2019 ale niestety ktoś był szybszy ode mnie.
Moje wymiary
186cm
90kg

Póki co z nówek z tego budżetu widziałem że rower z deca jest polecany lecz wizualnie nie podchodzi a także ghost lector 2.9 .
Poleci ktoś coś lepszego ? Szukam czegoś co będzie można spokojnie upgradować a nie zmieniac rame czy coś.
Myśle jeszcze nad Specialized Chisel Expert - 2X  może sie uda gdzieś znalezć za 5000zł

Za 5k Experta raczej nie znajdziesz. 6,5k to tak. Widziałem natomiast to co ma mój kumpel za 5k. Spec Epic Hardtail 2017. Osprzęt ten sam co Chisel Expert, sztywne osie ale bez boost. Rama 300 gram cieższa. Cały rower w rozmiarze L, waży 11,95 kg

Jestem w trakcie negocjacji ceny Specialized Chisel Expert - 2X  2018 może sie uda 5.500 czy coś takiego .
Do tej ceny coś lepsze nie znajde pewnie ?

Nie ma lepszego roweru do 6,5 niż Chisel Expert i mówię to jako jego posiadacz 🙂
W Czechach kosztuje ok. 6k plus przesyłka. Wyjdzie 6.5k

Witam ponownie jeszcze nie zakupiłem roweru lecz trafiły mi sie teraz 2 opcje
Chisel Expert 2019 za 6000
Lub Chisel Expert 2X 2018 za 5000
Obydwa nowe który wybrać ?

Ja mam Expert 2018 2x. 2x jest bardziej uniwersalne i tańsze w eksploatacji. 1x 200-300 gram lżejsze i prostsze w użytkowaniu ale gorsze zestopniowanie napędu i wyższe koszty eksploatacji. Ostatnio widzę też sporo postów narzekających na pogarszającą się kulturę pracy SRAM NX po pewnym czasie. Hamulce SRAM Level też sporo ludzi zmienia na Shimano więc też nie wszystkim one odpowiadają.