Skocz do zawartości

Nowy rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Focusy mogę mieć taniej jakby co.

Gość którego znam ze sklepu, Inżynierii Rowerowej z Lublina wystawił fajny rower ale nie Twój rozmiar:
 

rower Specialized S-works tarmac dura ace di2
8999 zł Lublin
używany w super stanie
rozmiar 56
realna waga 7.1 kg
osprzet dura ace di2 koła mavic cosmic sls opony specialized sworks
korby rotor 52/36 172.5

spacer.png

Odnośnik do komentarza

W tym Specu bardzo droga rama SL6 za 8k. Karbonowe koła za powiedzmy 6k, na tyle je Spec wycenia no i Ultegra mechaniczna na tarczówkach. Nie wiem po ile chodzi, pewnie po 4k. Osobiście bym tego nie kupił bo ani nie jestem fanem tył kół ani Ultegry mechanicznej. 17 tys zł plus przesyłka. Tyle bym za to nie dał. Czekałbym.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Dnia 22.10.2019 o 21:18, jajacek napisał:

Kolega ma Roubaix Elite z FutureShock 1.0. Ultrakolarz, który jeździ ze 20 k rocznie. Jakieś maratony Wisła Tour off-roadem, itd i nic nie padło. Ale to nie jest lekki rower. Emonda Disc bardzo fajna, jeździłem. Też nie lekki. W nowej wersji wchodzą opony do 38. O Bianchi słyszałem że bardzo delikatne ramy i jak pękną, trudno naprawić. Z polskim dystrybutorem Orbei podobno jakieś problemy podobnie jak z Giant. Musisz zdecydować czy race czy endurance.

My z młodym zrobiliśmy research i dla niego na nowy rok planujemy kupić frameset Tarmac Pro SL6 obręczowy (https://www.specialized.com/us/en/tarmac-pro-frameset/p/155118) , kosztujący jakieś 6,5-7k po zniżkach i wyposażyć go w UDi2. W ten sposób zyskamy rower i lekki i aero i komfortowy. I jeszcze Spec ?
 

Jacek, szukam (powoli) przełaja albo samej ramy Crux ale w karbonie w rozmiarze 52. Gdzie można złapać dobrą okazję? wolałbym raczej nowy, bo przełaje po kimś to pewnie zarżnięte są.

Odnośnik do komentarza

Chyba bym nie kupował przełajówki w karbonie. Chyba że faktycznie frameset i przełożyć graty.  Byłem dziś u fijzo, który przyjmuje przy sklepie rowerowym. Gadałem ze spzedawcą, który zachwalał przelajówkę Kellysa. A sam sprzedaje też Scotta, Speca, Orbea i Merckx. Może warto się przyjrzeć. Natomiast jak się ma parę Speców to rozumiem chęc posiadania kolejnego. Jak mi coś wpadnie w oko, dam znać. A jaki budżet na frameset?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...