Skocz do zawartości

Buty do 250 z klamrą


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję butów spd do 250 złotych, które posiadają klamrę. Podobają mi się Shimano m089, ale nie mogę znaleźć ich w podanej cenie. Na razie wygrywają Shimano me300, ale są trochę brzydkie. Znalazłem również https://www.addnature.pl/red-cycling-products-mountain-iii-but-czarny-474751.html#rating ale nie znam marki i cena dziwnie niska. Jestem otwarty na wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza

Ja też przez kilka dni rozglądałem się na internetach w sprawie butów... na celowniku miałem shimano ale z ciekawości przeszukiwałem a nóż może znajdę coś ciekawego... i nie znalazłem ? M089 bardzo mi się podobają wizualnie, w netach mają b. dobre opinie no i czytałem, że dość dobrze się wentylują (dla mnie to akurat bardzo ważne) jednak mam rozterkę co do rozmiaru.... czyli pewnie standardowo. Niestety w okolicy nie mam nigdzie sklepu z tym modelem a jeden jedyny, który oferuje buty spd ma tylko me300 (które jak dla mnie są paskudne, sorki ale wyglądają jak buty dla płetwonurka he ale to tylko moja opinia). Rozmiar stopy a raczej długość w moim przypadku to (lewa 285mm, prawa 282mm) codzienne buty od zawsze noszę z wkładką 285mm (kilka par) i jest gicior ? a teraz przeprawa z shimano... te me300 mierzone w sklepie 45 (285mm) paluch w czubie choć nie czuję jakiegoś dyskomfortu takie na miarę jak codzienne "adidasy" hmm czy tak ma być? a teraz 46 (292mm) jest luźniejsze ale wyłącznie na długości no jednak ten zapas około 7mm jest (jak przesuwam stopę w czub buta to za piętę mogę "wcisnąć" palec wskazujący) ale czy aby ten luz nie jest zbyt duży??? chyba wybierając z rozmiarówki me300 w stosunku do M089 (aby zamówić w internetach) różnicy nie będzie? Wiem, że na forach jest dużo tematów o rozmiarach i to nawet M089 ale jakoś na temat 45/46 nie trafiłem więc przy okazji postu kolegi taifundevilry, postanowiłem napisać tutaj ? może i jemu się to przyda.

Odnośnik do komentarza

Ja mam m089 rozmiar 44 przy długości stopy około 275 i są ok, nie za duże nie za małe (wkładka jest długości 280 jeśli dobrze pamiętam). Jest mały luz, ale to nie przeszkadza w niczym. Chyba bym nie ryzykował w Twoim przypadku rozmiaru 45, bo mogą być za ciasne, szczególnie że te buty są dość wąskie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że zmęczona stopa potrafi trochę się powiększyć, więc pewien zapas, około 5 mm jest wskazany. (I lepiej mierzyć wieczorem niż rano).

Odnośnik do komentarza

Masz ode mnie o centymetr dłuższą stopę, jeśli dobrze robimy pomiar. Ja robiłem tą metodą  https://cizemka.pl/pl/i/POMIAR-DLUGOSCI-stopy-i-sznurowadel/7 , bez skarpety. Wyszło mi przed momentem 273 dla prawej stopy. A różnica pomiędzy 44 a 46 to właśnie 1 cm. Zmierzyłem też długość wkładki w m089 rozmiar 44 i jest dokładnie 280. Czyli u mnie jest 7 mm luzu. Jak dla mnie jest akurat tyle ile trzeba. W butach do chodzenia zalecane są wkładki od 5 do 10 mm dłuższe od zmierzonej długości stopy (stopa przemieszcza się w trakcie chodzenia i ten luz jest niezbędny). W przypadku butów rowerowych w zasadzie może być mniej, jednak poniżej 5 mm bym nie schodził. Trzeba też uważać, bo Shimano w nowszych modelach tak jakby zmieniło rozmiarówkę. Kupiłem w tamtym roku model turystyczny MT5 i nie dosyć że są szersze, to wkładka ma w rozmiarze 44 już 285 mm. I to już jest jak dla mnie odrobinę za dużo.

Odnośnik do komentarza

Tez mierzylem jeszcze raz ta metoda i mam lewa 285mm a prawa 283mm. Zmierzylem tez najnowsze buciory sportowe jakie mam NB i maja wkładkę dokładnie 285mm i w nich mam palucha w czubie tak ze go czuje bo mój duży Paluch jest dość "wysoki" ? wiec sądzę że faktycznie shimano M089 w rozm. 45 tez tak mogę mieć i to na cieniutkiej skarpetce. Miałem kiedyś ale bardzo dawno temu szosowe spd AXO takie mega dopasowane i pamiętam ze było to uciążliwe hehe pazur przyciety  a nieraz bolal ??. Ok dziękuję Ci za pomoc biere 46 najwyżej dodatkową cienka wkładkę dorzucę ? poszło zamówienie na Dec ??

Odnośnik do komentarza

Spoko. w tych moich m089 jeżdżę zwykle w cienkich skarpetkach rowerowych, w końcu są to buty letnie z dobrą wentylacją. Ale spokojnie mieszczą się też grubsze skarpety, dzięki czemu można też jeździć przy niższych temperaturach, tak do +5 spokojnie. Gdybyś kupił mocno dopasowane, to grubsza skarpeta już by nie weszła, a jeżeli nawet to stopę miałbyś tak ściśniętą, że szybko by zmarzła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...