Skocz do zawartości

29 calowe mtb do 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem tylko poinformować, że ostatecznie zamówiłem Cube Attention z 2020 r. w cenie 2700 (zamówiony w Czarny Piątek). Długo się wahałem między nim a Giant Talon 1, bo mają bardzo zbliżoną specyfikację i taką samą cenę. Giant ma dożywotnią gwarancję na ramę i jest pół kilo lżejszy, ale zadecydowało przede wszystkim to, że na Cube jest mi najwygodniej. Rozmiar 19" jest jak skrojony na mnie, natomiast w przypadku Gianta jakoś nie mogłem się idealnie dopasować w żadnym rozmiarze. Poza tym jeszcze parę innych detali tj, piasty Shimano zamiast Formula, większa tarcza hamulcowa z przodu, większa zębatka na kasecie (42) i węższa kierownica, co akurat mi odpowiada.

Bardzo dziękuję za wszelkie porady, szczególnie forumowiczowi jajacek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cube Analog i Attention są określane jako trekkingowe mtb. Mi bardzo pasuje pozycja na nim. W trudnym terenie jeszcze nie jeździłem, ale myślę, że da radę, pod warunkiem zachowania rozsądku, bo to nie jest rower do agresywnej jazdy. Myślę, że ze względu na wygodną pozycję idealnie nadaje się do długich wycieczek w średnio trudnym terenie. Np. przymierzałem się do Rockridera xc 050, ale nie wyobrażam sobie jeździć nim wiele godzin, bo do długiej jazdy jest niewygodny. To rower do ścigania, a Kubuś do rekreacji. Testowałem też Treka Marlina 7 i Xcalibra 7 i przy nich Cube wydał mi się trochę mułowaty,  ale zadecydowała wygoda i osprzęt. Choć muszę powiecieć, że na Trekach też jechało mi się bardzo wygodnie i były zwrotniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...