Skocz do zawartości

XC czy trail


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc. Chcę kupić sobie rower na pełnym zawieszeniu (29’’) i na 1x12 (drażni mnie wachlowanie). Do tej pory jeżdżę Merida big.nine 500 (zostawiam sobie ją). Teren po którym jeżdżę to 40% asfalt (chodnik, ścieżka rowerowa), 30% polne drogi, 30% las i łąki. Górek na Mazowszu raczej nie ma chyba, że pojeżdżę sobie na WAT albo po Kampinosie. Ewentualnie wyjazd w Świętokrzyskie (4x do roku). Jak jeżdżę? Lubię szybkość i cisnę ile mogę (oczywiście z dala od ludzi) po ścieżkach, krawężnikach i dziurach. Do tej pory Merida była ok ale trochę pojeździłem na Giant Trance i nie powiem ale bardzo miło się zaskoczyłem bo można ... prawie płynąć.

Jeśli chodzi o fulle (budżet do ok. 10k) to do wyboru mam traila albo xc. Byłem w sklepach w okolicy i głównie proponowano mi traile:

Giant Trance 29 3 (Marzocchi Z2, skok 130mm/FOX Float DPS Performance)

Kross Soil 1 (RockShox Recon RL/ RockShox Deluxe Select R)

Merida One-Twenty 9.6 (Rock Shox Sektor RL/Rock Shox Deluxe RL)

Marin Rift Zone 2 (RockShox Recon RL/ RockShox Deluxe Select R)

Czego oczekuję? Szybkiej jazdy po ścieżce i w miarę bez bujania na utwardzonej drodze (jak jadę z dzieciakami po ścieżkach rowerowych). Pytanie czy trail czy xc. Skłaniam się za trailem gdyż agresywne xc mogłoby nie służyć moim plecom.

Jakby ktoś też mógł rzucić okiem na amorki i powiedzieć, który by pasował do mojego stylu jazdy i wagi (90kg/188cm).

Jeśli uważacie, że podane wyżej modele nie spełniają wymogów to mogę trochę naciągnąć budżet ;-).

Odnośnik do komentarza

Szczerze to trochę tego postu nie rozumiem. Nie ma na Mazowszu terenów na których full trailowy miałby jakiś specjalny sens. Jeździłem Specem Stumjumperem. Jak dla mnie masakra. W ogóle nie jedzie do przodu. Rower do zjazdów. Natomiast Spec Epic, full XC był super. Do wszystkiego oczywiście oprócz asfaltu. Tam można było zablokować zawieszenie. Szybka jazda po ścieżce? Na pewno nie na fullu. Służenie plecom? Można kupić rozmiar większy z krótkim mostkiem albo kupić inny mostek i zmienić kokpit. Z drugiej strony mam kolegę co jeździ na Canyonie Spectralu...Ale on często wyjeżdża na Enduro Trails.

Fulla Krossa nigdy w życiu. Kolega szybko dwa połamał. Giant Trance bardzo popularny. Reszty nie znam.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za uwagi. Jednak XC będzie lepszy. Nie będę namiętnie zjeżdżał (bo też nie mam gdzie) a na teren po którym będę się poruszał bardziej sprawdzi się twardszy i agresywniejszy rower. W mojej Meridzie musiałem dostosować pozycję mostkiem zatem i w nowym rowerze to zrobię. Czekam do stycznia kiedy zaczną się pojawiać rowery i po testach wybiorę: 

  • Meridę Ninety-Six 9.400
  • Giant Anthem 3
  • ?? j
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...