Skocz do zawartości
gpx1990

Nowy rower crossowy/góral w cenie 2800-4200

Polecane posty

Dzień dobry,
Jestem zainteresowany zakupem nowego roweru, do tej pory rower użytkowałem w sezonie:
- około 2 razy w tygodniu
- odcinki około 30 km (60-80 km tygodniowo)
- 70% ścieżka rowerowa/asfalt
- 30% las/utwardzone dróżki polne
- mój wzrost około 185/187 cm
- przewidywany budżet 2800-4200 zł
Do tej pory zastanawiałem się nad rowerem górskim aczkolwiek po kilku poradach rozważam także rowery typu cross.
Rozważam rowery o rozmiarze ramy około 20,5/21 cali, rozmiar kół 29

Wstępnie znalazłem poniższe modele rowerów aczkolwiek jestem otwarty na inne propozycje (interesują mnie tylko rowery nowe):

https://allegro.pl/oferta/rower-kross-level-9-0-29-l-deore-xt-rower-gorski-8055057462 - zastanawiam się czy jest mi potrzebny rower górski z takim wyposażeniem do moich potrzeb
https://allegro.pl/oferta/rower-kross-level-6-0-l-29x21-8441544853 - trochę tańszy rower górski
nie mam aktualnych typów na rowery crossowe, rozważę każdą inną propozycję lub poradę.
Pozdrawiam oraz dziękuję za każdą opinię.

Nikt nie wie jakie będziesz miał potrzeby w przyszłości. Infrastruktura mtb, rozwija się w niesamowitym tempie. Wszędzie powstają bike parki i trasy mtb. Jeśli będziesz z nich korzystać to lepszy rower da większą frajdę. Natomiast do jazdy do parku czy okolicznego lasku na godzinę czy dwie, Level B6 jest w pełni wystarczający. 2800 to jest z grubsza tyle ile jest wart. To jest taki rower klasy rekreacja plus. W maratonie mtb też się da na nim wystartować.

Nie jestem zwolennikiem rowerów cross. Miałem kilka, przejechałem na nich blisko 100 tys km i na pewno do nich nie wrócę. Są to rowery do miasta i do niespiesznej jazdy po asfalcie i w bardzo lekkim terenie. Albo jako rowery wyprawowe z sakwami.