Skocz do zawartości

MTB do 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Odrobine poczytałem i chciałbym prosić o poradę czy da radę znaleźć coś obecnie w sklepach dla chłopa 188cm, długość nogi 82cm, ramie 62cm. Będę jeździł głównie w lesie i drogami szutrowymi. 

 

Zalezaloby mi na podzespołach napędu deore, amo powietrznym i kołami 29 cali. 

Licze sie z tym, ze ciezko obecnie coś rozsadnego dorwać w tej cenie wiec ewentualnie może być rower tańszy z możliwością upgradu. 

Bylibyscie coś w stanie zaproponować? 3000 zł to moja maksymalna i tak już naciągana granica.

Widzialem model Indiana 6.9, ale już wysprzedany, a co do innych to nie mam pojęcia. Jestem laikiem w temacie, dlatego z góry dziękuje za wszelka pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Przy tym wzroście to i pewnie trochę ważysz. Amortyzatory pseudo-powietrzne firmy Suntour działają przyzwoicie do ok. 85-90 kg. Sprężynowe RockShox do 100 kg. A dobre amory powietrzne, RockShox czy Manitou bardzo rzadko występują w rowerach do 3000. Nie wiem czemu chcesz mieć ramę 62. Na 188 wzrostu to raczej rama 21 cali. Tym bardziej że masz bardzo krótki przekrok, krótszy niż ja przy 175 wzrostu (86). 

Sugeruję szukać coś na osprzęcie Deore. Teraz są wyprzedaże i na pewno coś się znajdzie. Kellys, Merida, Kross na początek poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, thalcave napisał:

Chodziło o długość ramienia, 62cm ?

Rama jak najbardziej będzie pasować 21 ?

Chyba, że źle zmierzył, co jest też prawdopodobne.

 

5 godzin temu, jajacek napisał:

Przy tym wzroście to i pewnie trochę ważysz. Amortyzatory pseudo-powietrzne firmy Suntour działają przyzwoicie do ok. 85-90 kg. Sprężynowe RockShox do 100 kg. A dobre amory powietrzne, RockShox czy Manitou bardzo rzadko występują w rowerach do 3000. Nie wiem czemu chcesz mieć ramę 62. Na 188 wzrostu to raczej rama 21 cali. Tym bardziej że masz bardzo krótki przekrok, krótszy niż ja przy 175 wzrostu (86). 

Sugeruję szukać coś na osprzęcie Deore. Teraz są wyprzedaże i na pewno coś się znajdzie. Kellys, Merida, Kross na początek poszukiwań.

Ważę 79 kg. A z tym przekrokiem to tyle wychodzi :)

A doradzcie mi jeszcze czy Kellys Spider 90 29 cali z 2019 r. się nada na moje potrzeby? Tam jest niby SR SUNTOUR XCR RL (29), 100mm, coil / Speed Lockout, ale podzespoly napedu Deore i jak juz padnie amo to najwyzej wymienie na lepsze. Czy raczej taki manewr jest nieoplacalny? Nie bede ukrywal, że cena roweru atrakcyjna bo ok 2500 zł.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza

Wadą tego roweru jest niewątpliwie amor i może być geometria, która jest bardziej rekreacyjna niż w Gate. Mi osobiście średnio to odpowiada. Gate 30 z amorem powietrznym Suntoura kosztuje już 3900PLN , nadal Suntour ale chociaż powietrzny.

Możesz jeszcze rozwarzyć (po wypróbowaniu w praniu tego amora) zamianę go na sztywny widelec - rower będzie lżejszy i sztywniejszy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam kolego. Ja chciałem Ci polecić rower jaki sam posiadam. Rower który ma zwolenników ale też przeciwników. Teraz ten rower na wyprzedaży kosztuje 2299 zł a rower to Romet Mustang M4. Ja ważę 106 kg przy wzroście 193 cm i nie ma z nim kłopotów z kołami. Napęd deore działa bardzo dobrze. Rower służy mi do rozerwania się po ciężkim dniu w pracy. Idealny do lasu. Amortyzator jak za te pieniądze działa super i ma blokadę z kierownicy. Uważam że rower w tej cenie nie ma konkurencji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...