Skocz do zawartości

Rower do 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.09.2019 o 11:23, thalcave napisał:

To ja proponuje rekreacyjny MTB Cube Attention SL? - rower do wszystkiego. Ewentualnie fitnness z szerszymi obonami np. Cube Hyde: https://cube.pl/2019/rowery/trekking/urban/hyde/cube-hyde-blacknyellow-2019/

super jest podoba mi sie tylko mam 184 cm wzrostu a na oponach 27.5 widze jest tylko 18 maksymalnie chbya bedzie za mała ? , jakies rady?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, chucckydoll napisał:

super jest podoba mi sie tylko mam 184 cm wzrostu a na oponach 27.5 widze jest tylko 18 maksymalnie chbya bedzie za mała ? , jakies rady?

Szukaj w innych sklepach, ewentualnie poczekaj nasprzedaż rocznika 2020. Jesienią (teraz) powinny też być atrakcyjne ceny, może wyższe niż za rocznik 2019 ale jednak...

Odnośnik do komentarza
przy takim wzroście możesz śmiało rozważać 21" - ramy Cube są krótkie, pamiętaj.


Mam 184” i zamówiłem „w ciemno” ramę 21”, niestety po złożeniu okazał się za duży/na styk. Stojąc nad nim krocze opierało się na ramie, a przy siodle maksymalnie opuszczonym nogi na pedałach miałem praktycznie wyprostowane (dziwnie się czułem po przesiadce z 20 letniego małego „górala” na kołach 26”). Musiałem odesłać i zamówić 19”, jutro u mnie będzie (mam nadzieję że będzie lepiej).
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, invictus napisał:

Jakieś uwagi przed pierwszym użyciem?

Warto sprawdzić czy wszystko jest dobrze dokręcone. W moim nowym rowerze np. w trakcie pierwszej jazdy odkręciła się śrubka trzymająca manetkę, musiała być luźna. Często trzeba też ustawić zaciski hamulców tarczowych tak żeby tarcza nie ocierała o klocki. Nie wiem czy jest sens je docierać. Ja tego nie robiłem. Ale pewnie kilka mocniejszych hamowań na początek nie zaszkodzi. Warto odtłuścić łańcuch i nałożyć nową oliwkę. Często ten fabryczny smar jest gęsty i łańcuch szybko łapie brud.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, chucckydoll napisał:

A myślicie że te opony 29 jakbym wziął ramę 19 będą dobre do miasta? 

Tam są Smart Samy. Do miasta powinny być ok. W razie czego, gdyby rower miał być używany 90 % w mieście można wymienić na coś z gładszym bieżnikiem 28 cali np. https://www.rowertour.com/p/53039/schwalbe-marathon-supreme-28-vg-osc-ls-opona-rowerowa-zwijana-reflex-#53041-rozmiar-28-x-2.00

Odnośnik do komentarza

Dobrym pomysłem jest przegląd zerowy, jeśli ktoś chce żeby wszystko dobrze chodziło. Bywa że producent da zbyt mało oleju w amorze albo że niemal od razu są wycieki z przewodów hamulcowych. Zwykle dobrze zrobić taki przegląd po ok. 500 km. Warto też trochę poczytać o tym jak ustawiać amor powietrzny pod swoją wagę i czy chce się mieć bardziej miękko ustawiony czy bardziej twardo i przeczytać instrukcje użytkowania i serwisowe. Masz model RockShox Recon Silver TK SoloAir.
https://www.servicearchive.sram.com/service/rockshox/7,104

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...