Skocz do zawartości

gravel który wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, jajacek napisał:

Muszę powiedzieć że jeżdżąc głównie samochodem, a rowerem prawie tylko za miasto, nie zauważałem ile ludzi jeździ teraz na gravelach po Warszawie. W związku z nową praca jeżdżę teraz komunikacją do centrum zamiast od centrum i dopiero widzę jak popularne się zrobiły te rowery. Na 185 to na pewno nie 58. Sugeruję przejść się na Śniegockiej 2, tam mają spory wybór. Natomiast w naszej okolicy, ubite ścieżki leśne to rzadko występują. W Parku Młocińskim, na Fortach Bema i Lasku Bielańskim tak. Ale w Kampinosie czy MPK, prawie same piachy. Gdyby nie ten budżęt to może proponowałbym szosę, Trek Domane. W najnowszej wersji można do niej włożyć opony 38.

Zgadzam się że ubite ścieżki to rzadkość ale gravel to też fajna maszyna na ścieżki rowerowe i szybki dojazd do pracy. Znacznie wygodniej niż szosą. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, mataman napisał:

Myślę że spokojnie da się żyć. W każdym razie gdybyś wybierał to brałbym pod uwagę tylko właśnie te dwa rowery (soot 30 i gestalt 2). Triban tu przegrywa zdecydowanie poprzez brak sztywnych osi.

Dzięki za podzieleniem się uwagami. Gdybym do gestalta 2 mógł wsadzić oponę 38 to brał bym właśnie jego. Bardzo mi się podoba malowanie, geometria dla mnie idealna, z drugiej strony może na 35 mm ( tam max tyle wchodzi i to też przy małym bieżniku ) bym się też odnalazł (parki, nie wymagające szutry i drogi leśne ale głównie ścieżki rowerowe).

Kellys soot30 duży plus za możliwość założenia szerszych opon .

A te 800 różnicy chyba warte dołożenia do tiagry, ladniekszego roweru, pasujące geometrii. 

 

Ogólnie to duży mętlik w głowie mam ?

Odnośnik do komentarza

W razie czego do Gestalta 2 raczej da się zmieścić szerszą oponę, właśnie do około 38mm. Trzeba by tylko wymienić przednią przerzutkę z Tiagry 4700 na jakąś 11s, np nową 105 (cena 100 zł). Nowsze przerzutki 11s nie mają już tego dzyndzla o który zawadza szersza opona i problem się rozwiązuje. Nie sprawdzałem tego w praktyce, czytałem tylko relację na którymś zagranicznym forum.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, pepe napisał:

W razie czego do Gestalta 2 raczej da się zmieścić szerszą oponę, właśnie do około 38mm. Trzeba by tylko wymienić przednią przerzutkę z Tiagry 4700 na jakąś 11s, np nową 105 (cena 100 zł). Nowsze przerzutki 11s nie mają już tego dzyndzla o który zawadza szersza opona i problem się rozwiązuje. Nie sprawdzałem tego w praktyce, czytałem tylko relację na którymś zagranicznym forum.

O dzięki to by rozwiązało ograniczenie gestalta. Twoim zdaniem warto dopłacać 800 zł z clarisa soot do tiagry gestalta ? Bo raczej większych różnic poza przerzutkami, geometrią to nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo mam porównanie, bo rower z Tiagrą kupiłem niecały miesiąc temu. Tyle mogę powiedzieć że zmiana biegów działa bardzo dobrze. Claris jest dwie grupy niżej i zamiast 10 biegów będziesz miał 8 na jednym przełożeniu przednim. Plusem jest za to niższa cena komponentów 8s (łańcuch, kaseta, korby). Czy Claris wystarczy na dojazdy do pracy i podobne trasy ? Ilość przełożeń nie będzie problemem. Nie wiem tylko na ile gorsza będzie precyzja zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...