Skocz do zawartości

[3500 zł] MTB na górki w mieście


Rekomendowane odpowiedzi

 Witam.

Szukam rekreacyjnego roweru dla człowieka bez kondycji (czyli dla siebie) na uliczne górki w mieście (mieszkam w Gdańsku). Chodzi o to, aby dało się pod nie jak najłatwiej podjeżdżać. Nie chcę dojeżdżać do celu zupełnie wykończony. Z tego co się orientowałem najlepszy byłby rower MTB, 27 biegowy, z 29 calowymi oponami, ważący do 13,5 kg. Dobrze byłoby zmieścić się w cenie do 3500 zł. Niestety nie udało mi się takiego znaleźć.

Czy taki rower istnieje, czy mam za duże wymagania?

 

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, nie musisz mieć napędu 3x9 . Równie dobry, a nawet lepszy, bo mniej wachlowania przednią przerzutką będzie  2x10 , właśnie taki jak w tym Cubie : https://bikepark24.pl/Rower-gorski-mtb-Cube-Attention-SL-blacknwhite-2019.html#   . Stopień lekkości przełożeń określa stosunek najmniejszej zębatki z przodu do największej z tyłu. W tym przypadku będziesz miał 22/36 = 0,61. To wystarcza na podjechanie każdej góry nawet niewytrenowanej osobie.  Jest to wartość nieosiągalna dla przeciętnego crossa czy trekinga, dla których zwykle będzie to w okolicach 28/34 = 0,82 (im mniej tym lepiej), co może być niewystarczające przy bardziej stromych podjazdach.  Możesz poszukać też innych modeli mtb 29er w podobnej cenie. Cuby charakteryzują się tym, że mają wysoko umieszczoną kierownicę, czyli nie trzeba się mocno schylać. Jak ci to odpowiada, to Cube będzie dobrym wyborem (sam mam podobny model Cube,  jest bardzo wygodny i wszechstronny, zarówno do jazdy po mieście jak i po lesie). 

Odnośnik do komentarza

I jeszcze pytanie czy serwis Trek jest droższy niż Cube ? Czy dokładanie sakiew/błotnika czy jakiegoś osprzętu później może być kłopotliwe dla któregoś modelu? Czy To prawda ze Trek serwisuje i zwraca za wszystkie niedoskonałości a Cube nie? Usłyszałam takie hasła, a dopiero zaczynam przygodę z rowerem i chciałam podpytać profesjonalistów i entuzjastów zanim zdecyduje się na zakup ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...