Skocz do zawartości

Sigma 16.16 STS - pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zakupiłem kilka dni temu licznik Sigma 16.16 STS. Montaż przebiegł bezproblemowo, licznik zadziałał od strzału. Udało mi się również ściągnąć apkę Sigma Link i za pomocą NFC zrzucić dane z licznika na fona. Wszystko byłoby fajnie, ale jednak kilka rzeczy mnie zastanawia, więc zwracam się z pytaniami do użytkowników tych liczników:

1. W liczniku ustawiłem aktualną datę/godzinę, ale dane na fonie zapisują się z datą 01.01.2016 (taka była fabrycznie ustawiona). Datę można w Sigma Link wyedytować, ale dziwi mnie, że nie importuje się właściwa. Czy to normalne/czy u Was też tak jest?

2. Drugiego dnia korzystania z licznika zauważyłem, że przebyty dystans dodaje mi się do dystansu z dnia poprzedniego. Zacząłem grzebać w instrukcji i samym liczniku, ale nie znalazłem sposobu, by pokazywał mi się pomiar jedynie z danego dnia (czyli żeby dystans, prędkość średnia, max itd były zliczane dla każdego dnia od 0). Jest oczywiście możliwość resetu, ale skorzystanie z niej sprawi, że historyczne dane znikną z licznika, a nie o to mi chodzi.

Pewnie coś źle zrobiłem, ale nie mam pojęcia gdzie, więc jeśli ktoś mógłby pomóc, to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Mam Sigmę 14.16 STS, czyli prawie ten sam licznik.

Ad1. U mnie importuje się z prawidłową datą. Problem zapewne polega na tym, że najpierw zrobiłeś reset przebiegu w liczniku, a potem ustawiłeś datę. Przy imporcie brana jest data rozpoczęcia treningu, czyli ta sprzed resetu. Jak zrobisz reset dziennego przebiegu i zrobisz import, będzie ok.

Ad.2 Nie znalazłem innego sposobu niż reset przebiegu rano. Wygląda na to, że ten licznik nie przechowuje pełnych danych z każdej jazdy, pewnie ma za mało pamięci żeby to zrobić. Ja robię tak, że jak mi zależy na statystyce z danego dnia, kopiuję dzienne wyniki do telefonu, potem następnego dnia rano, przed jazdą robię reset. 

Istotne jest, żeby reset robić rano, bo jak zrobisz poprzedniego dnia, to licznik przyjmuje że trenning właśnie się zaczyna i po jeździe następnego dnia i imporcie będziesz miał datę z poprzedniego dnia.

 

Krótko mówiąc ja robię tak, że po zakończeniu treningu robię import do telefonu (jak chcę te dane zapisać), a przed rozpoczęciem kolejnego reset przebiegu. Wtedy wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...