Skocz do zawartości

Merida Speeder 300 vs Giant Fastroad slr2


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc w wyborze fitnesa. Miałem zamiar kupić gravela, jednak ze względu na ceny kupno fitnesa jest bardziej opłacalne. Dojazd do pracy około 20 km codziennie i rekreacja po pracy do tych celów będę używał rower. W 90% dobre ścieżki rowerowe w Warszawie. Merida plusy: niższa waga możliwość szerszych opon, 11 biegów myślę że starczy. Giant plus: niższa cena., co do szerszych opon nie wiem.

https://www.bikeman.pl/fastroad-slr-2-ml-2019,3,17758,34574

https://velmar.pl/pl/p/MERIDA-SPEEDER-300-2018-ANTRACYT-/5930

Odnośnik do komentarza

Po Warszawie, po mieście używam maks 3 biegi. Może 5 w porywach. A nie lepiej kupić Tribana 520 RC?  Szkoda mi by było wydać 3k na rower fitness wyłącznie do dojazdów do pracy. Na miasto mam obecnie stalowego fitnessa sprzed 20 lat, 7-biegowego, wart 1000 w porywach i do takiego zastosowania jest świetny. Stal dużo lepiej amortyzuje kostkę Bauma i chodniki niż alu. A z kolei Triban RC to bardzo fajny, uniwersalny rower nie tylko na dojazdy. Natomiast poza miasto mam szosę i mtb.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, jajacek napisał:

Po Warszawie, po mieście używam maks 3 biegi. Może 5 w porywach. A nie lepiej kupić Tribana 520 RC?  Szkoda mi by było wydać 3k na rower fitness wyłącznie do dojazdów do pracy. Na miasto mam obecnie stalowego fitnessa sprzed 20 lat, 7-biegowego, wart 1000 w porywach i do takiego zastosowania jest świetny. Stal dużo lepiej amortyzuje kostkę Bauma i chodniki niż alu. A z kolei Triban RC to bardzo fajny, uniwersalny rower nie tylko na dojazdy. Natomiast poza miasto mam szosę i mtb.

Triban rc500 flat bar jest fajnie wyceniony na 2.300 ma sorę i w porządku korbę ale jest jeden poważny  problem z tribanami rc co można przeczytaćna stronie decathlonu. Jest to obręcz na którą nałożenie opony to katorga. A ja chciałem założyć 35mm

Odnośnik do komentarza

Jako posiadacz RC520 i RC500FB (no tu właściwie jeździ na nim żona) muszę stwierdzić, że obręcze w tych rowerach faktycznie są problematyczne, ale to nie znaczy, że nie da się założyć na nich szerszych opon. Wystarczy odrobina uwagi, cierpliwość i coś do zwilżenia krawędzi nowych opon (może być woda z płynem do naczyń, choć np. Schwalbe ma do tego specjalny specyfik). No i 15 minut czasu na koło ?
W obu naszych rowerach założone są szerokie opony: w jednym 37 w drugim 35.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, boatman napisał:

Jako posiadacz RC520 i RC500FB (no tu właściwie jeździ na nim żona) muszę stwierdzić, że obręcze w tych rowerach faktycznie są problematyczne, ale to nie znaczy, że nie da się założyć na nich szerszych opon. Wystarczy odrobina uwagi, cierpliwość i coś do zwilżenia krawędzi nowych opon (może być woda z płynem do naczyń, choć np. Schwalbe ma do tego specjalny specyfik). No i 15 minut czasu na koło ?
W obu naszych rowerach założone są szerokie opony: w jednym 37 w drugim 35.

No to tearaz mam spory dylemat rc500 czy giant anyroad 2 . W intersporcie z dodatkowym rabatem można za 3300 kupić plus 300 zł bon na dalsze zakupy, więc finalnie 3 tysie.

https://www.intersport.pl/rower-giant-19-anyroad-2.html?gclid=CjwKCAjwzJjrBRBvEiwA867bysLB5aXWZPgDI6D4thMq2MRO9aCivwb_puGp_8Kw6mrg6jZDxqFhzBoC_N8QAvD_BwE

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, jajacek napisał:

Problem z założeniem opony jest konsekwencją stosowania obręczy kompatybilnych z tubeless. Zawsze będą one ściślejsze niż standardowe.

Dokładnie, plus konsekwencja tolerancji wymiarowych zarówno opony, jak i obręczy. 

8 minut temu, Krisssek78 napisał:

No to tearaz mam spory dylemat rc500 czy giant anyroad 2 . W intersporcie z dodatkowym rabatem można za 3300 kupić plus 300 zł bon na dalsze zakupy, więc finalnie 3 tysie.

Nadal kilkaset złotych więcej od Trabanta, tfu... Tribana ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...