Skocz do zawartości

MTB 3500-4000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pozwole się dołączyć do tematu, mam nadzieję, że autor nie ma nic przeciwko, zastanawiam się nad kupnem roweru, przeczytałem wszystkie poradniki właściciela tegoż bloga ( dzięki wielkie ! Super robota ! ), zainteresował mnie rockrider 560s, czy warto wydać tyle pieniążków na rower z 26 calowymi kołami ? Nie interesuje mnie inwestowanie w przyszłości w nowe lepsze części, których ponoć już sie nie produkuje do tego rozmiaru kół, a tylko to czy będę mieć problem z serwisem i naprawami. Chciałbym używać tego roweru minimum 3lata. Dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę żebyś miał problem z serwisowaniem i naprawami mimo 26" kół :) Mam RR 520S (ta sama rama, gorszy osprzęt), który odkąd kupiłem prawdziwy rower leży sobie w na balkonie :) W ciągu sezonu robiłem na nim 3000 km w różnym terenie, las, doły, zjazdy, trochę skoków. Rower... nie wytrzymał :) Poddała się tylna piasta, umarł damper, a i widelec już raczej nie pociągnie. Napęd spokojnie to wytrzymał (tył - sram X5, przód tanie shimano). Piastę (a raczej koło) serwis wymienił w ramach gwarancji dając (dla równowagi) przednie i tylne kompletne koła na łożyskach maszynowych. Gwarancyjnie wymienili również damper z najtańszego X-Fusion na rocksoxa. Za serwis Decathlonowi należą się duże brawa. Chociaż na początku dali ciała i mimo upływu terminu, który określili, nawet nie zabrali się za naprawę. Być może dlatego dostałem oba koła i dobry damper. Nie zmienia to jednak faktu, że serwis był OK. Rower w twojej konfiguracji jest znacznie lepszy, solidniejszy i z wyższej półki napęd (zwłaszcza przód), znacznie lepszy widelec i lepszy niż podstawowy damper z oferty X-Fusion. Zadbany spokojnie powinien ci te 3 lata wytrzymać nawet intensywną jazdę

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę żebyś miał problem z serwisowaniem i naprawami mimo 26" kół :) Mam RR 520S (ta sama rama, gorszy osprzęt), który odkąd kupiłem prawdziwy rower leży sobie w na balkonie :) W ciągu sezonu robiłem na nim 3000 km w różnym terenie, las, doły, zjazdy, trochę skoków. Rower... nie wytrzymał :) Poddała się tylna piasta, umarł damper, a i widelec już raczej nie pociągnie. Napęd spokojnie to wytrzymał (tył - sram X5, przód tanie shimano). Piastę (a raczej koło) serwis wymienił w ramach gwarancji dając (dla równowagi) przednie i tylne kompletne koła na łożyskach maszynowych. Gwarancyjnie wymienili również damper z najtańszego X-Fusion na rocksoxa. Za serwis Decathlonowi należą się duże brawa. Chociaż na początku dali ciała i mimo upływu terminu, który określili, nawet nie zabrali się za naprawę. Być może dlatego dostałem oba koła i dobry damper. Nie zmienia to jednak faktu, że serwis był OK. Rower w twojej konfiguracji jest znacznie lepszy, solidniejszy i z wyższej półki napęd (zwłaszcza przód), znacznie lepszy widelec i lepszy niż podstawowy damper z oferty X-Fusion. Zadbany spokojnie powinien ci te 3 lata wytrzymać nawet intensywną jazdę

Akurat Twoj model jest w moim rozmiarze, a tego 560s nie ma, napisalem do nich czy bedzie dostepny, ale jesli nie bedzie, to czy ten 520s na kilka wypadow w gory (beskid slaski) plus male przejazdzki po lesie wystarczy ?

Odnośnik do komentarza

Jak mam ochotę na dłuższą trasę rowerem MTB po równym to pompuję koła do górnej granicy normy i śmigam. Najdłuższa odległość jaką przejechałem to 100 km w ciągu kilku godzin. Później nie miałem jakiś dolegliwości, czy coś. Zresztą dość często wypuszczam się góralem na dłuższe trasy po płaskim terenie.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze rowerku, przeznaczenie głównie Las i szutry ,spokoja jazda bez żadnych skoków,scigania itp,chcialbym żeby był wygodny ,podoba mi się ten ktm 1964 i Cube ltd i Kross Dust może ktoś ma inny rowerek i coś poleci?? I Raczej koła 29

 

W ogóle to myślałem o fullu ale czy takie coś mi potrzebne do spokojnej rekreacyjnej jazdy

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Utrzymanie fulla kosztuje 700-1000 zł rocznie. Więc należy to wziąć pod uwagę przed zakupem.

Utrzymanie roweru MTB HT (Hardtail) z dobrym amorem powietrznym (Rockshox, Fox) kosztuje ok. 500 zł rocznie.

Unibike Expert to sensowny wybór. Ten amor Suntoura jest tańszy w utrzymaniu a napęd jest aż za dobry do spokojnej, wygodnej jazdy bez ścigania. Z grubsza co rok przyjdzie wymienić łańcuch i co rok-dwa kasetę. Łańcuch Deore HG54 kosztuje ok. 60 zł, kaseta Deore HG50 ok 100 zł. Do tego klocki zwykle raz rocznie ok. 80 zł.

Trochę gorszy ale sporo tańszy jest Romet Mustang 29 1.0.. Ale do tego zastosowania wydaje się wystarczający. Jeśli cena nie jest problemem to bym dołożył do Unibike.

Cube Attention SL też fajny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...