Skocz do zawartości

Giant Talon 1GE 2020 czy Cube Attention 2019/2020 czy Rockrider 560?


Rekomendowane odpowiedzi

Do rekreacji wolałbym Cube. To trochę jakby producent specjalizował się w rekreacyjnych MTB. a czy Attention czy Attention SL to kwestia budżetu i amora. Przy Twojej wadze powietrzny powinien być lepszy bo dostosujesz go do swojej wagi, sprężyna może być za miękka.


No właśnie planuje trochę zredukować, ale pewnie poniżej 90 kg nie zejdę, więc i tak powietrzny wydaje się być lepszym wyborem.

Osobiście najbliżej mi do Cube Attention SL (dopłata ok 500 zł w stosunku do zwykłego).

Niestety jeszcze nie miałem okazji na żadnym z nich siedzieć, ani zobaczyć na żywo. Znacie jakieś sprawdzone sklepy w Warszawie gdzie będzie duży wybór? Ostatni rower mam sprzed 20 lat :)
Odnośnik do komentarza

Czyli podsumowując: Giant Talon 1 2020 czy Cube Attention 2019/2020? (Merida zniechęca mnie tylko 2-letnią gwarancją na ramę). Chyba, że coś jeszcze? Do intensywnej rekreacji (tzn bez karkołomnych tras, ale w intensywnym tempie, las, góry) i niezbyt często, tj. max. 2 razy w tygodniu, bo do pracy jeżdzę innym, poza tym sporo też jeżdżę szosówką.

Szkoda, że ten SRAM X5 taki nietrwały, bo Rockrider 560 był moim faworytem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Siedziałem i było ok. Moim zdaniem RR560 geometrię ma pomiędzy rekreacyjną a sportową. Poza tym jeździłem też na RR520, ale poszedł do rodziny. Nie wiem czy nie poczekać do końca roku, wtedy powinny pokazać się nowe RR560. Mój dylemat jest taki, że nie chcę za dużo na niego wydawać. I nie dlatego, że mnie nie stać, ale dlatego, że nie będę nim za dużo jeździł. Głównie jeżdżę na szosówce oraz na takim trekkingowo-miejskim do pracy. Z drugiej strony chciałbym się czasem wybrać w góry i trochę pozjeżdżać (ale bez ekstremalnych trudności), więc ma to być rower na tyle porządny, żeby mi się nie rozleciał podczas takiego zjazdu. Chciałbym się zmieścić w 3 tys. zł. Przy kołach 27,5" będę się upierał. Bardzo podoba mi się Giant Talon 1 z 2019 r., ale boję się trochę tego amortyzatora (najtańszy powietrzny Suntour). Można go teraz kupić za 2900 zł. Cube Attention z 2019 dostępny teraz za ok 2800 zł. Marzyła mi się też Merida BigSeven 500 ze względu na wagę (chyba ok 12 kg), ale zniechęca mnie tylko 2 lata gwarancji na ramę i niezbyt dobre opinie o kołach (ponoć z plasteliny). A może macie jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...