Skocz do zawartości

Czy warto kupić triban rc 500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru tygodni noszę się z zamiarem kupna pierwszej szosy. Trochę poczytałem fora i pojeździłem po sklepach. I w mojej ocenie ciekwą ofertą jest Triban rc 500 z Decathlonu. Przymierzałem się do rozmiaru i nawet jeździłem po sklepie. Mam tylko taką wątpliwość czy za rower z Decathlonu warto dawać 2700 czy kupić gorszego osprzętowo treka, trochę tańszego. Triban jest na sorze a proponowany trek to domane al2 więc na clarisie. Podpowiedzcie czy ze spokojem mogę kupić tribana jest ok pomimo że z Decathlonu? Za wszelką pomoc z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Mam Tribana RC520 - trochę wyższy model, natomiast rama/widelec/kierownica/koła  są identyczne. Jeżeli chcesz ścigać się na tym rowerze to odpuść. Jeżeli chcesz jeździć po górach i wertepach - odpuść. Natomiast jeżeli chcesz jeździć dla przyjemności przede wszystkim po asfalcie no i może trochę w lesie (ale po w miarę równych trasach)  to jak najbardziej.  Ja do swojego założyłem opony 37C i jest to bardzo komfortowy rower. Uwaga: opony te już niestety nie chciały zagrać z oryginalnymi kołami - musiałem kupić nowy komplet.  W RC500 masz Sorę R3000 - wygląda bardzo fajnie, kaseta kosztuje normalne pieniądze [do mojej 105 w RC520 kaseta ok 180:(]. Napęd działa przyzwoicie (jeździłem na tej grupie). Nie mogę powiedzieć nic o hamulcach - są inne niż w RC520. Myślę że za taką kwotę ten rower nie ma konkurencji. Jeżeli zależy Ci na nowikach typu sztywne osie/wewnętrzne prowadzenie linek to tu tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info. Nie mam zamiaru się ścigać. Zaczynam dopiero przygodę z szosą i chciałbym trochę pośmigać na asfalcie. Codzienne dojazdy do pracy też wchodzą jakieś 20 km w jedną. Nie znam marki triban i mam pewne uprzedzenia do sprzętu z sieciówki stąd moje pytanie i czy oby szosa z "supermarketu" to dobre rozwiązanie. Tak jak pisałem dostępny jest również w sklepie internetowym powystawowy trek al domane 2 w moim rozmiarze ale to osprzęt grupa niżej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...