Skocz do zawartości

Wyrywający wentyl.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam rower Scott Aspect 960 2019, który zakupiłem w lutym tego roku. Kolejnego dnia po zakupie podczas jazdy na nim przebiłem dętkę z tyłu poprzez uderzenie w krawężnik. Zakupiłem nową dętkę, w której podczas zwykłej jazdy nagle poderwał się wentyl przez co dętka była do niczego. Poczytałem na różnych forach, że może być to spowodowane za małym ciśnieniem w oponach, bo koło pompowałem na 2,5 bara a więc w nowej dętce napompowałem na prawie 4 bary, i rowerem jeździło się dobrze, lecz po 3 dniach w tej dętce wentyl również się poderwał. Po zakupieniu kolejnej dętki w rowerze problem wcale się nie pojawiał. Jeździłem na tej dętce i pompowałem ją na 3-4 bary aż do piątku (09.08), bo przebiłem ją o krawężnik ?. Miałem zapasową dętkę i od razu wymieniłem ją z kolegą, po czym poszedłem dalej pojeździć. Następnego dnia gdy jeździłem z kolegą po przejechaniu 500m zleciało mi powietrze z dętki. Pomyślałem, że może mam coś w oponie co by mogło przebić tą dętkę i zaprowadziłem rower do domu. Okazało się, że wentyl znów się poderwał więc pomyślałem, że mój kolega za słabo napompował mi dętkę i to mogło być przyczyną. Dzisiaj zakupiłem nową dętkę i po wymienieniu poszedłem pojeździć z kolegami po mieście. Po około 2 godzinach jazdy nagle spadło mi powietrze z tylnego koła i okazało się, że znów poderwał się wentyl i powtarza się sytuacja z lutego. Czy wiecie dlaczego może ten wentyl się podrywać, być może wadliwa obręcz, albo może źle montuje dętkę ?‍♀️. Dodam jeszcze, że to dzieje się tylko w tylnym kole, bo w przednim mam tą samą dętkę od samego początku. W załączniku jest zdjęcie poderwanego wentyla i w każdej dętce tak samo się podrywa. 

68625550_2499973636748263_7108100609215037440_n.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...