Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

Poszukuję nowego roweru w cenie 3500-4500zł.
Przeznaczenie to leśne ścieżki, żwir, szutry, asfalt, rozmiar M 18-19".
Moje konieczne wymagania to:

- koła 29"
- taperowana główka
- amortyzator najlepiej Recon z blokadą w manetce, nie chcę żadnych Suntourów bo po przygodach z Raidonem który muli jak najtańszy zoom mam dość, Judy też odpada ze względu na wagę.
- Sztywna oś przynajmniej z przodu.
- napęd najlepiej 2x11, 2x10, ewentualnie 1x - ale nie wiem jak to się sprawdzi na asfalcie i podjazdach.
- osprzęt najlepiej nic poniżej Deore, hamulce byle by nie ciekły i po prostu hamowały bo swoich Helix3 w obecnym kls magic master również mam dość.

To co znalazłem to Kellys gate 50 2019 lub Kross Level 8.0 2018/19, ewentualnie Rose Count Solo 1 ale napęd 3x10 niestety.

Gate w porządku. Kross mniej. Decathlon XC 050 lub 100 z napędem 1x. Może przecenią świetny XC 500. Cube Acid. Merida Big Nine Limited (1x)

Cube wręcz idealny ale boli mnie brak sztywnej ośki chociaż z przodu. Jak wypada Manitou Markhor Comp w Meridzie w porównaniu do Recona Silver/gold ?

Kolega, mechanik ma Meridą na Manitou i chwali. Podobno są proste i niepsujące się. A co było z Raidonem? Ja tam nigdy nie miałem przekonania do amorów bez oleju takich jak XCR czy Raidon.

Na początku problem z uciekającym powietrzem, teraz muli jak jakiś tani xcm, podobno tam nie ma fabrycznie nawet gąbek. Chyba poczekam na katalogi na 2020, może Decathlon zmieni malowanie z czerwonego na inne tak samo jak gate 50 bo ten niebieski wygląda słabo. A jak nie prawdopodobnie padnie na Meridę limited.