Skocz do zawartości

Montaż mostka regulowanego w rowerzysty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Normalnie (a przynajmniej w każdym przypadku który widziałem) mostek regulowany montowany jest w stronę koła (czyli opuszcza się w kierunku opony). Potrzebuje trochę przybliżyć kierownicę i pytanie brzmi czy mogę odwrócić mostek w stronę kierowcy? Na logikę działające siły będą inne więc mam pewne opory (albo paranoje) że coś będzie nie tak. Chodzi o rower trekkingowy. 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, log napisał:

Mogę go wyjąć i obrócić o 180 stopni wg osi czyli tak żeby zaginał się do kierowcy (oczywiście muszę jeszcze obrócić kierownicę).

Nigdy o czymś takim nie słyszałem. Nie mam pojęcia jak kierownica z mostkiem skierowanym ku rowerzyście, a nie ku kierunkowi jazdy będzie się sprawdzał. Wydaje mi się, że niebezpieczne to nie będzie natomiast skręcanie może być zdecydowanie gorsze.

Jeśli potrzebujesz aż takich zmian w rowerze to lepiej poszukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, log napisał:

Mogę go wyjąć i obrócić o 180 stopni wg osi czyli tak żeby zaginał się do kierowcy (oczywiście muszę jeszcze obrócić kierownicę).

Rower to taka konstrukcja, że kierownica musi być przed rurą sterową, a nie za. Dzięki temu da się tym w miarę bezpiecznie skręcać.

Napisz może jaki masz wzrost i rower (model i rozmiar).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...