Skocz do zawartości

Rower na asfalt za miasto ~1200 zł (może być używany)


Rekomendowane odpowiedzi

Przez 10 lat jeździłem rowerem z marketu za ~700 zł. Przerzutki 3x7 zmieniane na manetce. Rama za mała. Rozmiar koła bodajże 26 cali. Przez ten czas miał różne przygody i usterki. Pedałuje się na nim jak chomik, a i tak prędkości nie przybywa. 

Obecny rower nie jest więc zbyt mocną konkurencją. W zasadzie praktycznie każdy następca będzie od niego lepszy. Pomyślałem sobie, żeby go wreszcie wymienić na coś dającego więcej satysfakcji. Poruszam się przede wszystkim po asfalcie poza miastem. Jeżdżę po podkarpaciu, więc zdarzają się górki. Mam 182 cm wzrostu, 70 kg wagi. Obecnym rowerem robiłem najczęściej trasy po 30 km (codziennie), ale przełożenia miał takie, że komfortowo jechało się jakieś 20 km/h. W dodatku miał pochyloną ramę przez co mieścił się niewielki bidon. Z lepszymi przełożeniami myślę, że nie ograniczałbym się do tak krótkich dystansów.

Do modeli używanych nie mam żadnych zastrzeżeń, ale sam nie odpowiedniej wiedzy, żeby sobie coś sensownego znaleźć. Budżet też nie jest zupełnie sztywny. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Byłem już praktycznie zdecydowany na używanego tribana 520 FB, ale mi zniknął sprzed nosa, a obecny rower odmówił posłuszeństwa, więc planuję kupić coś nowego.
Wyselekcjonowałem dwa modele:
- Lazaro Aero v2 1149 zł:   link do Lazaro
- Spartacus RoadPro 1099 zł:   link do Spartacusa

Który powinienem wybrać? Plusem Spartacusa jest waga mniejsza o 2,5 kg według specyfikacji na Allegro. Minusem mogą być opony 23C, bo jednak po mieście po chodniku też się zdarza przejechać. Pewnie byłby niewielki komfort a i szansa uszkodzenia duża, dlatego myślałbym o zmianie na szerszą oponę (32C jest ok? wyczytałem, że wchodzi do niego max 35C). Czy różnica w wadze po zmianie opon będzie równie istotna? Czy różnice w osprzęcie są znaczące?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...