Skocz do zawartości

Przebite dętki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz drugi raz.

Mam pytanie bo nie mogę o tym przestać mysleć. Wczoraj wybrałem się na wycieczkę rowerową (60km) na całe szczęscie miałem od domu nie cały 1km (przejechane 59 km). Gdy nagle usłyszałem głośny trzask. Na początku myslałem, że na jakiś patyk najechałem, a on strzelił. Niestety tak nie było. gdy zszedłem z rowera zauważyłem, że na tynym kle widac szwy oraz przebitą dętkę. Byłem zmuszony ciągnąć rower za sobą. Miałem nadzieję, że to tylko to strzeliło jednak sie okazało jak doszedłem do domu, że przednia dętka jest pęknięta, a najdziwniejsze jest to, że opona nia została naruszona. Czyli z tego wynika, że nie wiadomo jak przebiłem dwie dętki i jedną oponę. Jak ktoś byłby chętny napisać co było przyczyną to byloby mi miło. 

(opony 26" x 2,25)

PS. podesłałby ktos link do jakiś opon do 100 zł?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, FilipEngel napisał:

przednia dętka jest pęknięta, a najdziwniejsze jest to, że opona nia została naruszona

No to tak chyba na ogół się dzieje - wbija się małe coś w oponę przebijając detkę. Dętka nadaje się do naprawy/wymiany, z oponą nic się nie robi.

Jeśli dętki są stare to same z siebie mogą już nie trzymać powietrza (wentyl także). Może miałeś za mało powietrza i  po najechaniu na przeszkodę dokonał się tak zwany sneakbite. Obręcz przycięła dętkę.

Z tylnym kołem mogłeś wjechać na ostry kamień albo opona ze starości pękła. Jeśli masz rower 26" to podejrzewam, że rower jest już wiekowy. warto wymienić dętki (teraz i tak musisz) i obie opony.

 

11 minut temu, FilipEngel napisał:

PS. podesłałby ktos link do jakiś opon do 100 zł?

Oponę trzeba dostosować do terenów w jakich się poruszasz.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, thalcave napisał:

ILE???

Nie pamiętam jak jest z crossem mojej żony ale moje oba rowery MTB 26" i 29" przyjmują powietrze do 50 PSI (3.4 bara jeśli wierzyć kalkulatorowi na Google) na koło. Więc ja się nie dziwie, że oponę Ci rozerwało.

ja z takim cisnieniem bardzo długo jeździłem. A na dętce było napisane "6 BAR"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...