Skocz do zawartości

Jaki U lock do 100 zł


Rekomendowane odpowiedzi

U-Lock jak najbardziej może być mały, a przynajmniej może być krótki pałąk. Sama "sztaba" (nawet nie wiem jak się fachowo nazywa ten element) już nie może być licha i lekka.

Sam pałąk też nie może być cienki. Musi być wykonany z porządnej, hartowanej stali.

 

Marki Magnum nie znam. Raczej obracałbym się w kręgu firm takich jak: Kryptonite, On-Guard, Abus.

Odnośnik do komentarza

Mam dylemat co do sensowności zakupu zabezpieczenia do roweru (U-lock) :-/ Z jednej strony walka o to żeby rower i kierownik byli jak najlżejsi, a z drugiej strony wożenie półtorakilogramowego metalowego złomu ;-) Nie ma jakiejś innej drogi ? <_<

 

 

Jeśli przypinasz rower tylko w jednym miejscu (praca, uczelnia itp.) to zostawiaj go (u-lock, czy łańcuch) przypiętego w miejscu parkowania. Zabezpiecz jedynie zamek przed śniegiem/deszczem i raz na kilka miesięcy daj mu parę kropel oleju (albo posiadaj rozmrażacz do zamków) -- no chyba, że parkujesz np. na parkingu podziemnym.

Odnośnik do komentarza

Mam dylemat co do sensowności zakupu zabezpieczenia do roweru (U-lock) :-/ Z jednej strony walka o to żeby rower i kierownik byli jak najlżejsi, a z drugiej strony wożenie półtorakilogramowego metalowego złomu ;-) Nie ma jakiejś innej drogi ? <_>

 

Z masą roweru walczy się właśnie po to, aby móc wozić ze sobą U-Locka ;) Oczywiście żartuję.

 

Jeden ze sposobów podał Maciek. Druga sprawa jest taka, że jeżeli chcesz przypinać tylko jeden rower, można kupić krótszy U-Lock, który będzie ważył ok. 700-900 gramów, czyli mniej niż dłuższe wersje. Jedynie może się pojawić kłopot ze znalezieniem miejsca do przypięcia, bo nie zawsze tak od razu znajdzie się dobry punkt z wygodnym dostępem - dłuższym U-Lockiem łatwiej jest się przypiąć w "dziwnych" miejscach.

 

Tak czy siak, lżejszych rozwiązań nie ma. Zabezpieczenie musi swoje ważyć, żeby nie dało się go tak łatwo przeciąć.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za porady i sugestie ;-)

Potrzebuję zabezpieczenia okazjonalnie w czasie jakiś dalszych weekendowych wycieczek (będzie więc podróżować ze mną w plecaku, który na takie okazje zabieram), żeby bezpiecznie zostawić rower (-y) na kilkanaście minut pod sklepem czy przed restauracją/barem itp. W założeniu takie zabezpieczenie powinno dawać możliwość zapięcia 2 rowerów naraz. Po zastanowieniu i przejrzeniu dostępnych produktów wybrałem Kryptolok Series 2 LS w wersji najdłuższej (292 mm) http://www.kryptonitelock.com/content/kryt-us/en/products/product-information/current-key/001058.htmli mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania :-)

Odnośnik do komentarza

Jasne, że spełni. Taki U-Lock spokojnie zabezpieczy rowery przed każdą przypadkową kradzieżą. Oczywiście jeżeli ktoś się "zasadzi" na Twój rower, a Ty zostawisz go w cichym i spokojnym miejscu, gdzie złodziej będzie miał czas na jego rozpracowanie, to może uda mu się tego U-Locka sforsować. Ale tak można powiedzieć o każdym zabezpieczeniu, te droższe powinny co najwyżej trochę dłużej wytrzymać :)

 

Do zostawienia pod sklepem czy w innym ruchliwym miejscu nadaje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A ja dziś  kupiłem u-lock OnGuard Pitbull 8007. Cena 109 zł. Niestety u-lock mojego dziecka z Decathlonu za bodajże 40 zł się rozpadł. A ponieważ jeździ teraz wszędzie na rowerze to byłby niepocieszony gdyby mu go ukradli. Tam gdzie się zatrzymuje raczej nik z piłą u-locków ciął nie będzie. Kupiłem u chłopaków, którzy prowądzą sklep w Warszawie na Pogonowskiego 11/13 na Żoliborzu, koło Placu Wilsona. Mają wszelkie możliwe OnGuardy, Kryptonite i Abusy. Sprzedają przez Allegro i swoją stronę: http://alltheway.pl/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja dziś  kupiłem u-lock OnGuard Pitbull 8007. Cena 109 zł. Niestety u-lock mojego dziecka z Decathlonu za bodajże 40 zł się rozpadł. A ponieważ jeździ teraz wszędzie na rowerze to byłby niepocieszony gdyby mu go ukradli. Tam gdzie się zatrzymuje raczej nik z piłą u-locków ciął nie będzie. Kupiłem u chłopaków, którzy prowądzą sklep w Warszawie na Pogonowskiego 11/13 na Żoliborzu, koło Placu Wilsona. Mają wszelkie możliwe OnGuardy, Kryptonite i Abusy. Sprzedają przez Allegro i swoją stronę: http://alltheway.pl/

Niestety ten U-Lock z Decathlonu pomimo solidnego wyglądu na pierwszy rzut oka oraz małych rozmiarów jest tragicznie zaprojektowany. Zawias ( ! ) jest bardzo łatwo dostępny, a grubość trzepienia, która trzyma go w całości jest śmiechu warta. Byle młotek + przecinak, kilka uderzeń w zawias i po zabezpieczeniu... Jeżeli ktoś szukałby dobrego odpowiednika małego U-Locka, abus ma w swojej ofercie U-Mini :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...