Skocz do zawartości

(naprawa ramy) skrzywiona rama przy mocowaniu przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam bardzo prosić o poradę czy takie skrzywienie można bezpiecznie jakoś wyprostować? Córką jadąc uderzyla w krawężnik, przerzutka tylna chyba ok, ale miejsce mocowania do ramy skrzywiło się. Rower to aluminiowy ghost powerkid 20 z 2012, jak nie jest wymienny. Co by można z tym zrobić żeby zamontować przerzutkę? Dziękuję z góry za pomoc.

IMG_20190806_192852.jpg

IMG_20190806_192921.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za porady. Hmm, cóż, spróbowac to wyprostować nie zaszkodzi, rower był za 500zl, jak pęknie, to ewentualnie spawacza znam a nie, to coś się wymyśli, ten sam puste mam w innym dziale, w tym go złe spisałam, jest drugi ten sam w naprawach i serwisie. Najwyżej napęd się przerobi na bez przerzutek lub obetnie i kupi hak i przerzutkę. Ostatecznie nowy rower, choć córce będzie żal, bardzo ten lubi. 

Odnośnik do komentarza

Ile się da, to spróbujemy naprawić a nie...no...albo będzie jeździć bez przerzutek albo nowy rower choć ten lubi, miała stalowy, taki...miejski 16" jak to dla 6 latki , z koszyczkiem, ale to nie jej...styl, mała się d nerowala że musi pod górkę zsiadać i iść, że trzesię  i stąd zakup tego ghosta, raz przerzutki i amor, dwa, był okazją, są podobne ale sporo droższe, najwyżej poszukamy krossa lub Giant, liv areva ma taką fajną metalowa ramkę, osłonę na przerzutkę z tyłu...gdyby to tu było, może nie uszkodzilo by się aż tak. 

Odnośnik do komentarza

Zamiast osłony na przerzutkę lepiej chyba kupić taki model w którym hak przerzutki jest wymienny, np w Trek Precaliber 20 cali (https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/kolekcje/rowery-dla-dzieci/kids-hybrid-bikes/precaliber/precaliber-20-7-biegowy-dla-dziewczynek/p/28107/?colorCode=black)

daaf528b4b2bb854a06fc59dfde8

A osłonę można osobno dokupić też https://www.decathlon.pl/osona-tylnej-przerzutki-id_8362284.html

Odnośnik do komentarza

Na razie rower jest w serwisie, zobaczymy co powiedzą. Potem będziemy kombinować dalej. Kurcze, nawet nie wiedziałam że można w Decathlon to kupić, dawno byśmy jej to dali bo córką dość...żwawo jeździ na rowerze, kolejny, tzn 24" to już koniecznie w wymiennym hakiem, ten rower jest z 2011, syn ma , też używany no dzieci szybko rosną więc nie będę co chwilę nowego kupować, Kross level A6 replica, z 2012, tam już jest wymienny. 

 

Odnośnik do komentarza

Rowerek uratowany ufff, dało się trochę wyprostować, ideału nie ma, ale normalnie wszystko chodzi. Tylko że w tym rowerze jest...tourney tx, 7 biegowy, który wychodzi bardzo nisko, zastanawiam się czy można tam zamontować RD ty21, tylko że manetka i kaseta jest na 7 biegow a ten model wg opisu na 6, czy to będzie działać? Pytam o ten model ponieważ ma średni wózek i jest na śrubę, Kellys lumi 70 z 2017 go na, i widzę na fotkach że jest wyżej...mniejsze ryzyko uszkodzenia. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma potrzeby jej demontażu. W serwisie to jakos trochę naprostowali i działa...a pytanie o zmianę na inny model dotyczy czego innego. Wiadomo, koło 20" duże nie jest i praktycznie każda przerzutka chyba wychodzi bardzo nisko, pomyslalam że może inny model, ten ty21 ma gs wyjdzie wyżej od podłoza i mniejsze ryzyka zachaczenia o coś, osłonę, taka stalowa z Decathlon jej zamontowaliśmy, tylko ta przerzutka już nas dawno denerwuje, czy córką wyciąga rower w piwnicy czy jedzie po nierównym terenie, to przerzutka jest tak nisko że się boje ze w końcu ja urwie. Stąd pytanie czy ten model obsłuży 7 biegow. Będzie jeszcze z dwa kolejne sezony , teraz ma 6 lat, to 24" myślę tak na 8  kupić. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...