Skocz do zawartości

Jaki rower przełajowy? Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem roweru. 

Na początku myślałem nad rowerem szosowym, natomiast zdarza mi się jeździć również w terenie.

Padło na rower przełajowy. Głównie jeżdzę po asfalcie, natomiast często przejeżdzam przez średnio wymagający teren.

Jaki rower przełajowy do 3500 - 4000 zł? 

Mam 188 cm i ważę ok 67 kg.

Z góry dziękuje. 

Odnośnik do komentarza

Rower przełajowy to rower zaprojektowany zwykle do wyścigów przełajowych, trwających godzinę. Czyli zwarta, krótka geometria, sztywny z bardzo  niską główką rury sterowej, wysoko położonym środkiem suportu w celu łatwiejszego przejeżdżania przez przeszkody linkami na górze ramy lub ukrytymi żeby można było biegać z rowerem na ramieniu i akceptujące opony do 700x33 bo szersze w przełajach nie są dozwolone. Żadnych błotników, bagażników, itd.

Gravel obecnie ewoluuje i nie ma jednego standardu. Z grubsza są to rowery o geometrii zbliżonej do szos typu endurance czyli o szerokiej bazie kół dającej wygodę w jeździe długodystansowej, wyższej pozycji przez stosowanie dłuższej główki rury sterowej i akceptujące bardzo szerokie opony do jazdy terenowej, czasem do 2 cale szerokości. Mają zwykle otwory pod bagażniki i błotniki i kierownice służące lepszej kontroli w terenie.

Triban 520 RC to bardzo uniwersalny i fajny rower. I chyba jako jedyny może być bezpłatnie pożyczony na test na kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...