Skocz do zawartości

Mój rower Kross i nietypowy problem z ramą


Olexizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ?

Posiadam Krossa Level 6.0, model z 2018-stego roku i od dłuższego czasu zastanawiają mnie w nim dwie rzeczy.

Tak jak w tytule, chodzi o ramę...jest tak jakby...inna - w sensie, ma inną geometrię, niż ta pokazana na zdjęciu na oficjalnej stronie, tak samo na zdjęciach innych ludzi, którzy posiadają dokładnie ten sam model, u nich jest wszystko tak jak w teorii powinno, geometria ramy poprawna. Drugim problemem jest to, że Krossy mają wymalowane na niej jak ja to nazywam "technologie" ale u mnie również tego nie ma.

Nie rozumiem o co chodzi, dlaczego tak może być? Do głowy sama z siebie mi przychodzi męcząca myśl, że to może być podróbka, ale z drugiej strony bez sensu, Kross nie jest jakąś najlepsza firmą rowerową, także podrabianie ich rowerów nie jest warte zachodu, tak mi się przynajmniej wydaje. Inna sprawa, że szukałem jakiś podróbek, tematów o podrabianiu rowerów Krossa w internecie, ale jakos nic nie znalazłem.

Sam rower kupiłem nowy, nie używany na stronie centrumrowerowe.pl.

Na koniec podaje Wam zdjęcia porównawcze, mojego ezgemplarza z egzemplarzem jakiegoś pana, który wrzucił jego zdjęcie w komentarzu pod postem Krossa na Facebooku. A tutaj podaje jeszcze link do tego modelu na oficjalnej stronie, na której też ewidentnie widać różnicę - https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-6-0 

Czerwonym kółkiem zaznaczyłem na jego rowerze te technologie o których pisałej wyżej, słabo je widać, ale wystarczy tylko widzieć, że jest tam czerwono na ramie:) bo u mnie jak widać nie jest. Reszta zdjęć nie oznaczonych żadnymi kółkami itp. są już normalnymi zdjęciami mojego egzemplarza. Proszę też zwrócic uwagę na samą ramę, a dokładniej na górną rurę (tak się na to mówi?) na zdjęciu tego kogoś praktycznie idealnie idzie w linii prostej z górną rurą tylnego trójkąta, kiedy u mnie stykają się one bardziej pod kątem.

Mam brata i kolegę, którzy również posiadają Krossy (Hexagon R8 2017 i Level 3.0 również z 2018-tego roku) i z nimi wszystko się zgadza. Pytam o to bo taki kształt ramy, jak jest na zdjęciach na stronie i tego jegomościa, bardzo mi się podoba w rowerach, a tutaj taka nieprzyjemna niespodzianka:( wiem ze ewentualne wyjaśnienie nie zmieni mi nagle znikąd kształtu ramy, ale ciekaw też jestem, dlaczego tak jest.

PS. Tarcza z przodu wymieniana przeze mnie jakiś czas temu, proszę nie zwracać na nią uwagi.

Mam nadzieje, że wszystko jest czytelne:)

Pozdrawiam:)

 

pan1.jpg

1.jpg

2.jpg

67608802_1270208863153352_6988119168792920064_n.jpg

level_6_0_black_white_red_matte.png

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, pepe napisał:

Prawdopodobnie masz inny rozmiar ramy i tyle. Na zdjęciach producenta jest rozmiar np. 17 cali, a ty masz 19, albo coś w tym stylu.  Co do naklejki z ostatniego zdjęcia, to pewnie ktoś po prostu odkleił. Prawdopodobieństwo że Centrum Rowerowe sprzedało Ci podróbkę Krossa jest zerowe.

Tak zgadza się, jestem takim ogrem ze muszę jezdzić na 21 calowej:)

Co do naklejki to właśnie w tym problem, że w tych nowszych Krossach...nie stosowali żadnych naklejek. Przynajmniej na pewno nie w tych z poprzedniego rocznika. Rozumiem, że mowa o tych moich technologiach? One są malowane na ramach, nie naklejane i dlatego nie rozumiem, dlaczego ich nie ma.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze. Jak robisz zdjęcia do porównania, to rób je tak by można było coś porównać. Szczeguły czarnej ramy na tle pnia drzewa są mało widoczne, tak samo jak na zdjęciu pod wysokim kontem (ostatnie).

Po drugie. Jak Pepe wspomniał ramy mogą się różnić ze względu na rozmiary. Do tego ten model był oferowany z kołami 27,5 i 29 cali.

Po trzecie. Warto przeczytać jeszcze raz to co się pisze, bo po takim zdaniu można by pomyśleć, że nie ma problemu:

Cytat

Proszę też zwrócic uwagę na samą ramę, a dokładniej na górną rurę (tak się na to mówi?) na zdjęciu tego kogoś praktycznie idealnie idzie w linii prostej z górną rurą tylnego trójkąta, kiedy u mnie jest ona bardziej prosta.

?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, MARIUSZZZ napisał:

Po pierwsze. Jak robisz zdjęcia do porównania, to rób je tak by można było coś porównać. Szczeguły czarnej ramy na tle pnia drzewa są mało widoczne, tak samo jak na zdjęciu pod wysokim kontem (ostatnie).

Po drugie. Jak Pepe wspomniał ramy mogą się różnić ze względu na rozmiary. Do tego ten model był oferowany z kołami 27,5 i 29 cali.

Po trzecie. Warto przeczytać jeszcze raz to co się pisze, bo po takim zdaniu można by pomyśleć, że nie ma problemu:

?

Same zdjęcia były robione już dawno, aktualnie jestem na wyjeżdzie, także nie mam jak zrobić lepszych, a tak myśle o tym od kilku dni, że już mnie to męczy hahah:)

Tam bez przesady, zgodzę się, że zdjęcia mogły by być lepsze, ale tragedii nie ma, idzie sie dopatrzeć.

Czyli rozumiem, że wszystko w porządku z moim rowerem, po prostu większe ramy są robione tak a nie inaczej i ich wygląd zależy od wielkości?;) Szkoda, że nie wiadomo co z tymi wypisami na ramie, chodzi o to, że po prostu wyjątkowo mi się to podoba, lubie takie smaczki. Naprawdę pierdoła ale cholerstwo przykuwa moje oko.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Olexizz napisał:

po prostu wyjątkowo mi się to podoba, lubie takie smaczki. Naprawdę pierdoła ale cholerstwo przykuwa moje oko.

Lol... ja mam zupełnie odwrotnie. Pościągałem z roweru wszystkiego tego typu naklejki.

 

11 godzin temu, Olexizz napisał:

Co do naklejki to właśnie w tym problem, że w tych nowszych Krossach...nie stosowali żadnych naklejek. Przynajmniej na pewno nie w tych z poprzedniego rocznika. Rozumiem, że mowa o tych moich technologiach? One są namalowane na ramie, nie są naklejane i dlatego nie rozumiem, dlaczego ich nie ma.

Nie chce mi się w to wierzyć - może to naklejka pod warstwą lakieru ochronnego? Czasami producenci tak robią - wtedy rower wygląda  bardziej "spójnie"

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, thalcave napisał:

Lol... ja mam zupełnie odwrotnie. Pościągałem z roweru wszystkiego tego typu naklejki.

 

Nie chce mi się w to wierzyć - może to naklejka pod warstwą lakieru ochronnego? Czasami producenci tak robią - wtedy rower wygląda  bardziej "spójnie"

Poważnie. To, co mam na myśli, było normalnie namalowane na ramie. Brat i kumpel, tak jak pisałem, też mają Krossy i nawet u nich specjalnie po tym dotykałem, żeby być pewnym, że to nie naklejki, choć wystarczyło spojrzeć na to pod dobrym swiatłem. Jedyna naklejka to koło korby, oznakowanie wielkości ramy (L, 21) i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...