Skocz do zawartości

Zmiana amortyzatora na sztywny widelec


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam Cuba Aim z 2012r, koła 26 cali, hamulce V-brake. Amortyzator jest w nim bardzo kiepski i praktycznie już nie pracuje (wiem, można go przeserwisować), w dodatku jest ciężki. W tym momencie jeżdżę głównie po mieście i lekkim terenie. Stąd wziął się pomysł zamiany na lżejszego sztywniaka. Problem polega tylko na tym, że przy takiej zamianie przód obniży mi się o ok 4cm. Czy mimo wszystko warto? Co sądzicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza

Hej, jak się domyślam po głowie chodzi ci albo widelec Mosso, albo Force. Przy obu faktycznie przód pójdzie Ci w dół, bo z tego co widzę są pomyślane dla rowerów o bardziej sportowej geometrii.
Czy będzie dało się jeździć? Myślę, że tak. Możesz spróbować troszkę zniwelować różnicę podkładkami pod mostek, choć i tak sama geometria się zmieni.

Czy bardzo się zmieni? Trzeba byłoby zapytać kto zrobił podobną zmianę :)

Odnośnik do komentarza

Mam amortyzator z regulowanym skokiem 80 do 120mm, stąd mogę porównać różne wysokości tuż po sobie. Na niższym widelcu rower będzie bardziej skrętny, zwrotny. Im wyższy widelec, tym stabilniej jedzie rower i tym bardziej trzeba go kłaść, żeby mocno skręcić.
Co do samej pozycji - są dostępne mostki o ogromnych wzniosach i różnych długościach. Przy nowym widelcu można sobie zostawić długą sterówkę i dać podkładki pod mostek, także tu nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Część Łukasz to jest mój pierwszy post na tym forum i w tym miejscu chcę wyrazić  szacunek do pracy jaką  wkładasz w popularyzowanie  ogólnie ujmując jazdy rowerem " dla przyjemności".

Ale do rzeczy jestem posiadaczem roweru Cube Overland z amortyzatorem Suntour NCX i zastanawiam ( po przeczytaniu Twoich artykułów na blogu )  nad wymianą na "sztywny widelec"  bo uważam ,ze do niczego jest nie potrzebny przy moim użytkowaniu, oprócz dobrego samopoczucia .

Jestem też posiadaczem innych rowerów  - szosowy , górski - i zastanawiam się jaki jest "uzysk" na same zmianie konfiguracja którą narzucił producent w stosunku do zakupu roweru opowiadającego naszym oczekiwanie a co za tym idzie możliwościami finansowymi. Tak mi się wydaję ,że dostosowanie jest o wiele droższe od kupna konkretnego "profilu "  roweru , który nas interesuje co o tym sądzisz ?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz rower szosowy, no to wiesz jak wygląda jazda na sztywnym widelcu :) Rower będzie lżejszy, zwinniejszy. Jeżeli tylko nie jeździ się po hopkach, to sztywny widelec daje sobie radę. Na twardych nawierzchniach zwłaszcza.

 

Odnośnie dopasowywania roweru, to warto kupić jak najbardziej zbliżony do swoich oczekiwań, a potem go do siebie dopasować. Normalna sprawa, wiele osób tak robi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Myślisz że przez 4 lata załozyciel tematu nie poradził sobie z tematem.
Poza tym trollowanie spamem reklamowym bez wskazania modelu/części/rozwiązania jest słabe marketingowo - podobnie jak odświeżanie tematu sprzed 4 lat - amen CI przyjacielu - nie sądzę aby ktokolwiek tego typu rzuconą na odwal się reklamę wcisnął ...

Więcej zaangażowania bo to co odpitalasz sposobem reklamy to nikt kijem nie tknie - widać, że albo sie nie znasz na reklamie i nie masz zielonego pojęcia jak to robić - nędza i żenua dla Ciebie ...

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mociumpel napisał:

Myślisz że przez 4 lata załozyciel tematu nie poradził sobie z tematem.
Poza tym trollowanie spamem reklamowym bez wskazania modelu/części/rozwiązania jest słabe marketingowo - podobnie jak odświeżanie tematu sprzed 4 lat - amen CI przyjacielu - nie sądzę aby ktokolwiek tego typu rzuconą na odwal się reklamę wcisnął ...

Więcej zaangażowania bo to co odpitalasz sposobem reklamy to nikt kijem nie tknie - widać, że albo sie nie znasz na reklamie i nie masz zielonego pojęcia jak to robić - nędza i żenua dla Ciebie ...

+1 ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...