Skocz do zawartości

Kelly's Spider 30 RED 2019 - dobry zakup? Przedzial 1500-1999


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jest to moj pierwszy post na tym forum. Od niedawna zainteresowalem sie tematyka rowerową.

 

Wchodzę dopiero w świat rowerów MTB. Motywuję się tym, aby schudnac (180cm wzrostu 96kg), nabrac kondycji jezdzac po lasach oraz dla przyjemnosci spedzenia czasu w terenie aktywnie.

 

Zakupilem wczoraj za namową sprzedającego w sklepie rowerowym w moim miescie (Lębork, 35tys mieszkancow, woj pomorskie) model - Kelly's Spider 30 RED. 

https://mistralsport.pl/rower-kellys-spider-30-29-czerwony.html

Utargowalem oryginalna nóżkę i zapinkę gratis :-) :-) :-) 

 

Szukalem roweru w sektorze 1500-2000. Nie chciałem rzucac się na MTB za 4000. W koncu to moje pierwsze kroki... Ten model po obejrzeniu filmow SzajBajk dotyczacych rowerow budzetowych ma chyba podobny osprzęt (poza kolami 29 , ktorych autor nie poleca, jednak na tych lepiej sie poczulem w czasie jazdy probnej :-)  ) 

 

1. Co mogę sądzić o tej marce i o tym modelu? Czy jest godna zaufania? 

 

2. Co jest w tym rowerze słabym ogniwem? Co warto zmienic? Zmodyfikować?  Myslalem nad zmiana napędu na Deore. Czy musze wtedy zmienic caly mechanizm , ktory kosztuje okolo 800zl? Czy wystarczy sama przerzutka? Jaki model sprzętowy warto zmodyfikowac, ktory model, tak zeby troche poszalec po dzikim terenie? 

 

3. Czy ta rama rzeczywiscie ma dobra geometrie, jak zapewnil mnie sprzedajacy?Wydaje sie solidna.  Na rame mam 5 lat gwarancji, a 2 lata mam na przeglady i reszte osprzetu. 

 

Z wyrazami szacunku i wielkiego uznania,


Maksym Piwar

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, maxw89 napisał:

1. Co mogę sądzić o tej marce i o tym modelu? Czy jest godna zaufania? 

Marka jest spoko, robią nie najgorsze rowery.

 

1 godzinę temu, maxw89 napisał:

2. Co jest w tym rowerze słabym ogniwem? Co warto zmienic? Zmodyfikować?  Myslalem nad zmiana napędu na Deore. Czy musze wtedy zmienic caly mechanizm , ktory kosztuje okolo 800zl? Czy wystarczy sama przerzutka? Jaki model sprzętowy warto zmodyfikowac, ktory model, tak zeby troche poszalec po dzikim terenie? 

I tu mam problem. Kupiłeś nowy rower i już chcesz go modyfikować przez zmianę napędu? To lepiej było kupić model wyższy. Jeśli chcesz zmienić odczucia z zjazdy na napędzie to najpierw zmień linki, w następnej kolejności manetki o ile są z wyższej grupy na Twoją ilość biegów. To da Ci zdecydowanie lepsze wrażenia.

Ja na Twoim miejscu zmieniłbym z napędu co najwyżej linki, kierownice, mostek, chwyty i siodło wedle uznania (ale to jest norma - nie każdemu odpowiada siodełko czy chwyty montowane w danym rowerze) i to wszystko. Potem jeździj, wkręcaj się. Jak się wkręcisz kupisz lepszy rower z Deore na pokładzie i amorkiem powietrznym.

Skoro zaczynasz to zapewne nie rower ogranicza Ciebie, tylko Ty rower.

Odnośnik do komentarza

Nie no , dajcie chłopakowi spokój. Najsłabszym ogniwem jest zwykle sam kolarz a nie te czy inne części. Proponowałbym najpierw trochę pojeździć, a ewentualnie dopiero później myśleć o zmianach sprzętu. Kolejnym słabym ogniwem jest brak umiejętności dbania o sprzęt. Np. takie prozaiczne sprawy jak pompowanie opon. Żadne Deore nic nie da jak będziesz jeździł na flakowatych oponach, ze zbyt wysoko albo za nisko ustawionym siodełkiem, brudnym nienaoliwionym łańcuchem, itp. Proponowałbym najpierw trening i edukację. Ten rower który kupiłeś na początek wytarczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...