Skocz do zawartości

ABUS Zapięcie składane z alarmem do roweru za 12 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem takie zabezpeiczenei z inteligentnym alarmem, jestem gotów kupic, mysle ze alarm tutaj wzmacnia zabezpieczenie o wiele punktów mimo ze skala jest 10/15

Co myslicie?
Chodzi o zapiecie roweru gdy podjade nim do sklepu do biedronki/netto, zakupy zwykle robie 20min, wiec mysle ze owszem kazde zabezpieczenie w ten czas mogloby byc rozwalone ale alarm wzmocni ten efekt i odstraszy złodzieja:
W dodatku 400zl tylko, bo gdzie indziej to koszt 500zl~

https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-rowerowe-abus-bordo-alarm-6000a-90-8353016861

 

 

 

w grę nie wchodzi kupno innego roweru, jezdze tylko tym trailem (full)

Odnośnik do komentarza

Sam kupiłem U-locka do mojego roweru... i nie użyłem go nigdy. Zostawiając rower w miejscu publicznym zawsze ryzykujesz jego stratę. Najbezpieczniejszy jest U-Lock i solidny łańcuch. Te składane są mniej bezpieczne, ale z drugiej strony ABUS robi dobry sprzęt. Nie mniej ja wolałbym nie zostawiać mojego roweru pod sklepem.

P.S. Kup jeszcze koszyk na zakupy.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem jednak U-Locka za 120zł:
https://www.centrumrowerowe.pl/zapiecie-u-lock-onguard-pitbull-dt-8005-z-linka-pd16097/

I zainwestowałem 480 zł w ubezpieczenie (CUK) roweru przed kradzieżą + w tej cenie OC i NWW (od nieszczęśliwych wypadków).
Jest to kwota na rok.

Uważam że to dużo lepsza opcja, bo nawet jak zainwestujesz w zabezpieczenie za 600zł to i tak jak ktoś będzie chciał to je ukradnie, nawet jak po bułki do sklepu.

Jak mi ukradną rower to oddają wartość roweru (9900 PLN -5%) także 9500 mam w kieszeni ?

+ OC od wypadków/zadrapań roweru itp + jak cos mi sie stanie, zlamie noge, to daja hajs, miodzo

Duzo lepiej sie z tym czuje, niz nawet jakbym kupił setki zabezpieczeń, 

w razie co sobie kupie odnowiony ten sam lub inny rower ?

Odnośnik do komentarza

Można i tak, chociaż ja wolałbym albo jeździć do sklepu tanim rowerem, albo robić zakupy przez Internet. Ale wiadomo, każdy ma inną sytuację.

Sprawdziłbym tylko w Twoim przypadku dokładne warunki ubezpieczenia (niestety lektura niezbyt ciekawa, ale konieczna). Np. w ubezpieczeniu z PZU jest wymaganie, że przy wartości roweru powyżej 3 tys. konieczne jest użycie konkretnego rodzaju zabezpieczenia. Ten kabłąk z u-locka który kupiłeś raczej się kwalifikuje (chociaż 100% pewności nie mam), natomiast linka już nie. Jeżeli więc nie będzie możliwości przypięcia kabłąkiem i przypniesz linką i rower zostanie skradziony, to zapewne nie dostaniesz nic z ubezpieczenia. Podobnie jeżeli przypniesz do stojaka który jest słabo przykręcony do podłoża (miałem osobiście taki przypadek, że po niezbyt mocnym szarpnięciu, śruby którymi stojak był przykręcony do podłoża poluzowały się i można go było przesunąć, a pewnie i w całości zabrać razem z rowerem). 

Odnośnik do komentarza

Jestem w tej szczęśliwej sytuacji że rowerów mam kilka. Na zakupy jeżdżę dwoma.
1. Trekking dziś nazywany hybrid/fitness, Author Classic 1998, wart nie więcej jak 800 zł
2. MTB. Spec Crave wart ze 4k

Authorem jeżdżę na zakupy gdzie wchodząc do sklepu nie mam roweru na oku. Czyli na zakupy spożywcze i podobne. Rower przypinam wtedy u-lockiem Knog Bouncer, ważącym 800 gram. Szansa że ktoś go sforsuje szlifierką, bo inaczej się nie da, pod wejściem do sklepu, atakując rower za kilkaset zł jest bliska zera.

MTB jeżdżę tam gdzie mam coś do kupienia lub załatwienia, widząc rower cały czas. Wtedy też u-lock.

Wożę go albo w dużej sakwie podsiodłowej Rhinowalk albo w plecaku.

Co du ubezpieczenia to sugeruję sprawdzić co się stanie jeśli rower po prostu zniknie w środku miasta. Czy ubezpieczenie zadziała.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.07.2019 o 21:02, jajacek napisał:

Co du ubezpieczenia to sugeruję sprawdzić co się stanie jeśli rower po prostu zniknie w środku miasta. Czy ubezpieczenie zadziała.

Sam nie zniknie, albo zostanie skradziony sprzed sklepu czy innego budynku (kradzież) albo ktoś rower odbierze siłą/podstępem itp. (rabunek). Obydwa te przypadki są opisane w warunkach ubezpieczenia. Z tego co widzę, to trzeba przeczytać zarówno warunki ogólne : https://pewnienarower.pl/wp-content/uploads/sites/17/2018/04/Ogolne_warunki_ubezpieczenia.pdf  jak i załącznik https://pewnienarower.pl/wp-content/uploads/sites/17/2018/04/Postanowienia_do_ubezpieczenia_casco.pdf  . To w przypadku PZU. Nie wiem czy ktoś inny ubezpiecza rowerzystów, chyba nie.

Odnośnik do komentarza

Widzę że PZU coś zmieniło. Wcześniej ochrona obejmowała tylko kradzież z  rozbojem czy jak to się nazywa.
Są inne ubezpieczenia. Jedno z najlepszych ma Hestia, która przygotowała ofertę specjalną dla grupy kolarskiej, której jestem członkiem. Ale jeszcze nie zdążyłem się ubezpieczyć. Za 500 zł jest OC/AC do 10k z uwzględnieniem kraks.

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem do nich  i warunki są takie że w rowerze moze byc wiele zmienione np siodlo czy kierownica to i tak wtedy zwracaja hajs na bazie paragonu, wiec jak dokupilismy kierownice za 500zl to nic to nie zmienia.
Jezeli chodzi o przypiecie to musi byc rower przypiety do specjalnych do tego miejsc, czyli slupy rowerowe jak to przy sklepach, jak  bedzie do slupa od tych wózków to nie kwalifikuje sie -> BARDZO DOBRA INFORMACJA, bo tego nie wiedzialem


Rower o wartości: 1 - 3 000 musi być zapięty:
• zapięcia na linkę stalową, spiralną, pancerną • łańcuchy z zamkiem • zapięcia kabłąkowe (szeklowe) z zamkiem • zabezpieczenia składane

3 000 – 20 000
• łańcuchy z utwardzanej stali o grubości min. 8 mm z zamkiem
• zabezpieczenia składane o grubości min. 5 mm
• zapięcia kabłąkowe (szeklowe) ze stali z podwójnie blokowanym zamkiem ze stali specjalnie hartowanej - tutaj ciekawe bo żaden z moich ulocków (tych lepszych nawet) nie ma wspomniane o tym ze zamek jest podwójnie blokowany:
https://alltheway.pl/u-lock/3111-zapiecie-u-lock-onguard-pitbull-dt-8005-linka-120-cm-7290001280058.html

https://alltheway.pl/u-lock/3108-zapiecie-u-lock-onguard-brute-ls-8000-7290001280003.html
 

tylko jest info o nowym cylindrze blokowania

Najlepiej wiec miec zapiecie skladane bo ma najbardziej lajtowe warunki + jest lekkie do wożenia
 

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wierzę w to co mówi infolinia ☺️ Masz OWU (Ogólne warunki ubezpieczenia ) +  załączniki zmieniający niektóre zapisy z OWU i to jest wiążące. 

Jeżeli masz wątpliwości czy posiadane zabezpieczenie spełnia warunki, to warto chyba napisać zapytanie mailem do ubezpieczyciela. Jak dostaniesz odpowiedź, to przynajmniej będziesz miał coś na papierze (po wydrukowaniu maila) jako dowód.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...