Skocz do zawartości

Zakup Siodełko Specialized phenom pro carbon


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry . Posiadam w rowerze szosowym siodełko speca Rival. Chciałem zmienić na wyższy model. Kręce amatorsko, mam rower Bianchi na karbonie. Znalazłem takie cudo, https://allegro.pl/oferta/siodelko-specialized-phenom-pro-carbon-143mm-czerw-8338205868,    tylko nie wiem, czy się nada, i czy nie jest za bardzo twarde. Może ktoś ma doświadczenia z tymi siodłami?  Dziękuję za wszystkie wpisy i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

Rival chętnie odkupię (ale nie Riva, bo to zupełnie inny model).
Wszystkie siodełka Speca mają podany poziom grubości wyściółki, nazywany padding level.  Rival to siodło bardzo w stronę rekreacji, zaprojektowane pod MTB. Phenom to siodło zaprojektowane do MTB ale można je również używać na szosie. Ma dużo mniejszy poziom wyściółki niż Rival ale nie jest jeszcze deską.

UWAGA! Podlinkowany na aukcji model jest podróbką.

Połowa sprzedawanych na allegro kasków, siodełek i kierownic speca to podróbki.

Odnośnik do komentarza

Po wyglądzie, napisach i cenie ? W zasadzie 100% produktów Speca z S-Works w nazwie jest podrabianych.
Spec nie ma w siodłach takich dorobionych tabliczek z napisem S-Works. I w Specu jest albo S-Works, najwyższy poziom, albo Pro czyli poziom niżej. W S-Works i Pro pręty są z karbonu i mają wydrukowaną na nich podziałkę. W Expert pręty z tytanu.

Tak wygląda oryginalne siodło:
https://www.specialized.com/gt/en/s-works-phenom/p/117423

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wilk napisał:

Kręce amatorsko, mam rower Bianchi na karbonie.

A z ciekawości Bianchi oryginał? Bo też co drugi podrabiany.

Ten młody na zdjęciu na podróbce zajął 3-cie miejsce na Mistrzostwach Polski w czasówce. Na starcie wspólnym na bruku pękła mu kierownica podróbka i po kontakcie z glębą ukończył pod koniec stawki na oryginalnym rowerze Author ?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał:

Po wyglądzie, napisach i cenie ? W zasadzie 100% produktów Speca z S-Works w nazwie jest podrabianych.
Spec nie ma w siodłach takich dorobionych tabliczek z napisem S-Works. I w Specu jest albo S-Works, najwyższy poziom, albo Pro czyli poziom niżej. W S-Works i Pro pręty są z karbonu i mają wydrukowaną na nich podziałkę. W Expert pręty z tytanu.

Tak wygląda oryginalne siodło:
https://www.specialized.com/gt/en/s-works-phenom/p/117423

Grubo, a myślałem że allegro walczy z podróbami

Odnośnik do komentarza

@jajacek, tytułem drobnego sprostowania, przy oszustwie, czyli przestępstwie z art. 286 par. 1 kk, kwota będąca przedmiotem czynu nie ma znaczenia- oszustwo nawet na 1 zł. jest przestępstwem. Podział o którym wspomniałeś dotyczy kradzieży, przywłaszczeń, uszkodzeń mienia, etc.

Co do reszty, pełna zgoda. Allegro jest pełne podróbek lub towarów o watpliwym prawnie pochodzeniu. Zalecana daleko idąca ostrożność w zakupach. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, jajacek napisał:

@jajacek-Rival chętnie odkupię (ale nie Riva, bo to zupełnie inny model).
Będę miał na uwadze:) Tak mi  coś nie pasowało, ale sprzedający mi  napisał, ze  siodło oryginał wersja limitowana... ale nigdzie nie spotkałem tego siodła w takim wykonaniu... Rower  Bianchi mam w oryginale , model Bianchi Rynkeby :) 

Napisałem jeszcze raz do sprzedajcego, odpisał: 

""Nie jest podrobka . Sam jezdze na specu 25 lat i znam sie na tym najlepiej. Siodlko z usa przywiezione " 

"A i jeszcze conto z ludzie co po byle jakich zdjeciach oceniaja co to za towar "   ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...