Skocz do zawartości

Pomoc w doborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam,  rozglądam się za rowerem do jazdy po drogach miejskich (dojazd do pracy) i po różnego typu ścieżkach/lasach taka bardziej szybsza agresywniejsza jazda itp. Znalazłem rower od treka Marlin 5 2020 cena to 2k więc niezbyt drogo. jakieś porady/uwagi co do tego roweru lub może jakiś inny model

Specialized Pitch Men 2019

Kellys Madman 50 29" 2019

Ten specialized w podobnym przedziale cenowym do treka jakieś uwagi między tymi modelami?

 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Trek ma słaby osprzęt. Za 2000zł dostajesz wolnobieg (wolnobieg jest passe ?)  Specialized też szału nie robi. W tej kategorii cenowej wybierałbym pośród marek z mniejszą renomą, ale na lepszym osprzęcie. Twoje propozycje przy szybszej i agresywniejszej jeździe po roku - dwóch nie będą jeździły ?

Zobacz rowery indiany (produkowane przez krossa dla Media Expert), krossa lub zobacz MTB w decathlonie.

Odnośnik do komentarza

nie wiedziałem, że kupno  roweru będzie takie ciężkie Przejrzałem jeszcze kilka rowerów proponowanych i podobają mi się modele marlin. np taki Marlin 7 za niecałe 3k i taki

Kellys Spider 30    przeceniony z 2500 na 2000

Kellys Spider 90     

z drugiej strony SzajBajk wspominał w jednym z filmów gdzie mówił o różnicach między kasetami a wolnobiegami mówił, że rower z wolnobiegiem nie będzie złym wyborem jeśli chodzi o takiego typa któy dopiero co zaczyna jazdy. Tak jak mówię rowerem będę dojeżdżał do pracy ale chce aby rower bardziej skupiał się na bardziej extremalnej jeździe po ścieżkach jakichś lasach tego typu miejscach

 

Odnośnik do komentarza

W tych kwotach patrz na Indianę z MediaMarktu (ale powoli są wyprzedawane), rowery z Decathlonu, Kross, Kellys, ew. Unibike.

Jenak ta szybsza, agresywniejsza jazda nie może być zbyt agresywna bo rama może niewytrzymać hopek i takich tam.

Ten Spider 90 jest w miarę sensownym rowerem rekreacyjnym. Jedyne co jest do słabe to amortyzator sprężynowy. Koła to zapewne standardowe badziewa jak u każdego producenta.

 

Ten rower ma lepszy amorek: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-560-275-id_8364715.html

Nadal to sprężyna ale jest to już RS. Koła są 27.5" a nie 29" ale dzięki temu ich masa będzie mniejsza i rower będzie bardziej zwrotny. Jeśli masz do 175cm to koła 27.5" nie powinny być za małe.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że budżet rośnie ?

pod ściganie się wybrałbym XC 050, do jeżdżenia na codzień + tyranie po lesie hardtaila 560 (2 tarcze z przodu na co dzień mogą być wygodniejsze niż napęd 1x11). Jeśli chcesz skakać na singletrackach to wtedy bym rozważał amortyzator z tyłu. Przy normalnej jeździe hadrtail + amortyzator z przodu + odpowiednie ciśnienie zapewnia wystarczający komfort i trakcję.

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, CukrowyCukier napisał:

gdzie ty człowieku widzisz SHIMANO MF-TZ500 w specyfikacji rowerów które zaproponowałem w ostatnim moim poście ?

Ano widziałem w Treku, który wygooglowałem bo w Twoim poście zabrakło linku i ot trafiłem nie na ten model.

A co do najnowszych dylematów nie szedłbym w tej kwocie w full suspesion. Lepszy dobry sztywniak niż słaby full.

Odnośnik do komentarza

poczytałem trochę na forach i dużo osób proponuje MTB ST 540  że w tej cenie ma najlepsze podzespoły ale czy dopłacać do 560 ? sam nie wiem czy dopłacić i mieć PRAWDOPODOBNIE rower na dłużej z lepszym osprzętem.... 

w okolicy mam rowerowy i jest coś takiego specialized Rockhopper Comp 2018 ale amor sprężyna i za taka cenę to chyba nie warto tak coś czuje

urlop mam do 8 nie wiem czy ja zdążę wybrać rower.. trudny wybór jak jest ich aż tyle

Odnośnik do komentarza

Specialized, Trek czy Cannondale mają nie najlepsze rowery w tym budżecie.

W tej cenie Indiana: https://www.mediaexpert.pl/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m21-czarno-brazowy,id-1272974 jest lepsza.

Ale jeśli Decathlon to zdecydowanie 560 - obie przerzutki SRAM (w 540 z przodu jest Microshift). Do tego 540 ma amortyzator noname (chyba, że ja nie mogę tej nazwy znaleźć),

A ten: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-050-ltd-29-id_8548144.html  to już wypas jest ?

Odnośnik do komentarza

hmm no dobra to w jakiej cenie już taki rower byłby dobry 3500?

 

lol.. właśnie zobaczyłem aki fajny rower od treka za 3500Roscoe 6 rower co prawda na szlak tak piszą, ale nie będzie problemu pojeździć do pracy albo na ścieżkach itp z tym, że amor na sprężynie. dlaczego? 3500k i sprężna. chociaż ja sam nie wiem czy sprężyna jest aż taka zła bo nie czytałem nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...