Skocz do zawartości

Piasta przednia Formula disc 32h pod sztywną oś. 12 mm - zerwany gwint.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o radę w następującej kwestii. Kupiłem nowy rower, tj. gravel Fuji Jari 1.3 2019, z którego generalnie jestem bardzo zadowolony. W opisie roweru są koła WTB i23 z piastami na łożyskach  maszynowych, jednak faktycznie przednia jest na kulkach, i jak to często bywa, fabrycznie nieco zbyt mocno skręconych. Niestety, dziś przy regulacji zbyt mocno skontrowałem przeciwnakrętkę, przez co zerwałałem gwint w osi piasty - jak się okazało aluminiowej, z drobnym gwintem. Od lat miałem nawyk mocnego kontrowania piast, ale w przypadku tej nieszczęsnej Formuli trzeba było użyć sporo mniejszej siły. Teraz pytanie zasadnicze: gdzie mogę kupić wskazaną pastę, ewentualnie części do niej? Piasta nie ma żadnych oznaczeń, tyle wiem, że to Formuła disc 32h na sztywna oś 12 mm. W necie nie widzę żeby ktoś tym handlował. Pozostaje ewentualność przeplecenia piasty na jakiegoś novateca u Daveo.pl, ale to z kolei strata czasu na wysyłkę koła, potem czekanie na realizację. Zakup nowych kół na lepszych piastach jest może technicznie uzasadniony, ale ekonomicznie to szaleństwo biorąc pod uwagę, że rower ma dwa tygodnie i ładnych parę złotych kosztował. Będę wdzięczny za podpowiedzi w kwestii rozwiązania problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...