Skocz do zawartości

Rower w kwocie około 4000 zł do jazdy rekreacyjnej.


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzałem się dzisiaj się do Cube Reaction Pro koła 29" rama 17", a następnie na koła 27"5 i ramę 18". Trochę lepsza pozycja była na tym z mniejszymi kołami. Nieznacznie, ale jednak. Brać tego z mniejszymi kołami czy przetrawić tą minimalnie gorszą pozycję? Klor poproszę o namiar na priv.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, fr86 napisał:

Trochę lepsza pozycja była na tym z mniejszymi kołami. Nieznacznie, ale jednak.

Ja bym się za bardzo nie sugerował przymierzeniem w sklepie. Trochę tak, ale bez przesady. Wystarczy że przesuniesz trochę siodełko przód-tył, inny wznios, inna wysokość i już masz odczuwalną zmianę . A wiadomo jak to w sklepie nikt dokładnie nie ustawia. Podobnie z kierownicą i z mostkiem. Kierownica może być nieznacznie obrócona. Mostek można w razie czego zrobić na negatyw, plus obniżyć usuwając podkładki. Tak że ja bym się aż tak bardzo nie sugerował odrobinę lepszą / gorszą pozycją. Osobiście wolałbym koła 29 cali. Sam mam Cube 29er z ramą 17 cali przy wzroście 174 i jeździ się komfortowo, z tym, że mostek ma odwrócony i maksymalnie w dół, czyli niższą pozycję niż było na początku. Kierownicę miałem szeroką na 72 cm, co było jak dla mnie odrobinę za dużo, skróciłem na 70 i jest ok. Koło 29 cali daje sporo większą wygodę niż 27,5. Większy jest też wybór opon.

Odnośnik do komentarza

Fabrycznie mostki są zwykle ustawione na pozytyw, czyli ze wzniosem. Chociaż patrząc na zdjęcia, to w Reaction mostek jest na negatyw (https://cube.pl/2019/rowery/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-pro-blacknblue-2019/#&gid=1&pid=1),

w Attention SL na pozytyw (https://cube.pl/2019/rowery/mountainbike/hardtail/attention/cube-attention-sl-bluenorange-2019/#&gid=1&pid=1)  

Czyli pomimo tej samej geometrii, wrażenia z przymierzania w sklepie mogą być różne (oczywiście pozostałe ustawienia kierownicy i siodełka też mogą być trochę inne) .

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, fr86 napisał:

Czy są na forum jakieś posty na temat polecanych stacjonarnych sklepów rowerowych w Warszawie, które sprzedają Cube?

Ski Team jest autoryzowanym przedstawicielem Cube w Polsce.

Sklepy w Warszawie

Komitetu Obrony Robotników 36/38 dawna 17 Stycznia

Wolska 19/25

Toruńska 107B

Poza tymi trzema są jeszcze sklepy w Piasecznie i Markach.

 

Odnośnik do komentarza

Dorzuć link.

Cannondale jest bardzo dobrym producentem (jednym z najlepszych) ale wydaje mi się, że rower w cenie 4000PLN może nie być wart swojej ceny. Kolejna rzecz Cannondale stosuje różne swoje standardy, które używane są na całym świecie przez... Cannondale'a.

 

Nie do końca wiem czemu polscy youtuberzy tak bardzo lubią Cannondale'a.

Odnośnik do komentarza
Dnia 16.07.2019 o 16:40, jajacek napisał:

Rozmiar koła 29. 27,5 to dla mnie bzdura chyba że ktoś jest niewysoką dziewczyną.

Technicznie najlepszy Rockrider XC 100 o kawał. Najgorszy Unibike. Reszta przyzwoita. Wyprzedaże zaczynają się po 15 sierpnia, w Decathlonie zwykle na początku września.
 

Jacku czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego Flite jest najgorszy? Przez fakt słabego amora czy rekreacyjną charakterystykę ramy?

Wiem, że nie przepadasz za MTB z Bydgoszczy, ale w tym przypadku chyba nie jest wcale źle, zważywszy na zapotrzebowanie autora wątku.

Odnośnik do komentarza

No jeżeli rower miałby być za taką sumę, to już tylko bardzo dobry, jakościowy rower.

Nigdy bym nie zapłacił takiej ceny za byle jaki rower, który miałby mi się często psuć i miałbym być zawiedziony zakupem roweru. W takich cenach, rowery muszą być z "najwyższej półki".

Czy, realnie są, tego nie wiem.

Ale można kupić rower w takiej cenie i nie być zadowolonym z jakości, bo różnie na rynku rowerowym bywa.

 

Ja już o tym, krótko pisałem w innym temacie.

Ja bym szukał tylko dobrego, jakościowo roweru w takiej cenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...