Skocz do zawartości

Amortyzator RS Reba vs Fox 32 Float Rhythm vs Manitou Machette


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Szukam aluminiowego roweru MTB, którym będę jeździł rekreacyjnie po jakiś ścieżkach, utwardzonych drogach leśnych itp. Żadne zjazdy, maratony itp. mnie nie interesują. Jednakże chciałbym rower z dobrym amortyzatorem 100mm (myślę, że 100 wystarczy). Zastanawiam się nad rowerami z następującymi amortyzatorami:

- Rock Shox Reba

- Fox 32 Float Rhythm

- Manitou Machette 

 

Chciałbym się dowiedzieć, który z tych trzech jest najlepszy, a który najgorszy, bo nigdzie nie znalazłem porównania klas amortyzatorów różnych producentów. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że RS będzie najprościej serwisować, ale z kolei z RS Reba jest najmniej rowerów. Zatem będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

 

Pozdrawiam, 

Robert

Odnośnik do komentarza

Reba bardzo dobra ale w nowej wersji z tłumikiem Motion Control. Łatwa i niedroga w serwisowaniu. Praca podobna do mojego Foxa Float Evolution. Nie eździłem na Rhytm. Ludzie niby chwalą ale nie wiem do czego mają porównanie. Jeśli się nie mylę to jest to budżetowa, trochę zubożona wersja Float. Machette brak info ale wiem że ogólna opinia jest taka że są proste w konstrukcji i niezawodne ale nie tak czułe jak Fox. Fox droższy w serwisie.

Odnośnik do komentarza

Doszkoliłem się na szybkości. Fox Rhytm jest amorem OEM sprzedawanym producentom w trochę okrojonej wersji w stosunku do wersji detalicznej. Nie ma pokrycia goleni Kashima i ma  znacznie uproszczony damper. Zamiast FIT4 ma Grip. Spodziewałbym się że nie będzie taki super czuły jak Foxy wyższej klasy o których mówi się że wybierają liście. Pokrętła ma podobne jak w Rebie i sądzę że będzie pracował podobnie jak Reba. Nie wiem natomiast czy tłumik jest rozbieralny jak w Rebie. Rozbieralny tłumik ma zaletę że jak padnie to można kupić części i go odbudować. Jak również serwisować go na bieżąco. Zamknięty cartridge powietrzny jest jednak pewną niedogodnością.

https://www.worldwidecyclery.com/blogs/worldwide-cyclery-blog/fox-suspension-grip-1-damper-review

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedź. 

Czyli jednak trzeba iść w stronę RS/Fox, a nie Manitou, jeżeli zależy mi na komforcie jazdy. Niestety w moim budżecie na rower (5-8k PLN) nie ma żadnego amortyzatora Reba (mam na myśli tegoroczne modele). Chyba, że się mylę, i znajdzie się coś, co spełnia następujące elementy:

1. Rama aluminiowa.

2. Osprzęt Shimano (minimum deore) z dwoma tarczami z przodu. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

2 blaty w mtb trochę wypadają z gry w wyższych modelach. Moda i marketing i pieśń piewców na FB. Tak samo jak już nie ma 3 w szosie a był to najbardziej uniwersalny napęd, który mam w jednym z rowerów.

Na Rebie Rockrider 500 z Deca 1x. Świetny rower. Na 2x i Rebie Specialized Chisel Expert ale za 8k. Po sezonie będzie za chwilę za ok. 6400-6800. Może Accent ma Peak TA na Rebie, można podpytać. Ale Recon Gold na Motion Control to też wyśmienity amor. Bebechy chyba te same co Reba tylko ciut gorsze golenie przez co ciut cięższy. Chyba w Kellys Gate 50/70/90 powinien być.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, robertino1234 napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. 

Czyli jednak trzeba iść w stronę RS/Fox, a nie Manitou, jeżeli zależy mi na komforcie jazdy. Niestety w moim budżecie na rower (5-8k PLN) nie ma żadnego amortyzatora Reba (mam na myśli tegoroczne modele). Chyba, że się mylę, i znajdzie się coś, co spełnia następujące elementy:

1. Rama aluminiowa.

2. Osprzęt Shimano (minimum deore) z dwoma tarczami z przodu. 

 

 

 

Ja sprzedaję Specialized Epic rozmiar M. Przejechane 3900 km wg zapisów w Garminie. Połowa zrobiona w czasie rehabilitacji kolana po operacji. Amortyzaro RS Reba, Obie sztywne osie, napęd 2 x 11 przód SLX tył XT. Serwisowany, myty. Jestem lekki więc amortyzator nie dobity. Rower gotowy do jazdy kupiony w msport. Mogę przesłać więcej info na priw czy zdjęcia. Odpowiem na każde pytanie. Zapraszam na jazdę testową do Zielonej Góry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...