Skocz do zawartości

Northtec czy Kross do 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o radę dla laika rowerowego. Planuję zakup roweru do 2500 zł. Ma mi służyć do wycieczek miejskich (czyli głównie asfalt, ale czasami wjadę również do lasu czy parku) razem z 2,5 letnim synem który będzie oczywiście jeździł na bagażniku. Będę jeździł mało kilometrów rocznie (około 500 km to max), ale chciałbym, żeby rower był sprawny przez wiele lat (nie rdzewiał, itp.). Zależy mi na "lekkości" jazdy i bezpieczeństwie (dobre hamulce).

Byłem w kilku sklepach, obecnie zastanawiam się nad:

Northtec Caledon DB AL za 2500 zł lub Kross Evado 6.0 za 2400 zł. Caledonem jeździłem i jest ok (pod względem komfortu jazdy), na Krossa jeszcze nie udało mi się wsiąść. Proszę również o informację, czy ten Caledon faktycznie jest w całości na osprzęcie Shimano Alivio (tak twierdzi sprzedawca, a ja nie jestem w stanie zweryfikować piast, kasety i hamulców)?

Który z powyższych polecacie, ewentualnie jaki inny model w tym przedziale cenowym. Brałem pod uwagę również Unibike Crossfire Disc GTS.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

A może Indiana od Krossa:

https://www.mediaexpert.pl/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-5-0-m21-czarno-brazowy,id-1273080

 

1 godzinę temu, Robert87 napisał:

synem który będzie oczywiście jeździł na bagażniku.

Chyba na foteliku ? Wybierz taki, który jest montowany do rury podsiodłowej, nie bagażnika. Będzie bardziej komfortowo  dziecku.

Do tego jeszcze para kasków i będzie bezpiecznie ?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście chodziło mi o fotelik:). Dzięki za propozycję, przyjrzę się temu Krossowi. A coś na temat dwóch podanych przeze mnie modeli? Zwłaszcza o tym Caledonie ciężko coś znaleźć, np. model piast podany na stronie producenta według wujka Googla nie istnieje. Zastanawiam się, czy to nie są zwykłe piasty Shimano Tourney TX.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...