Skocz do zawartości

MTB do 2800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję rozpocząć swoją przygodę z jazdą po górskich ścieżkach, a niestety mój rower trekkingowy raczej się tu nie sprawdzi.
Przyjąłem, że wydam max 2800zł co i tak przewyższa początkową kwotę, która wynosiła 2300zł ale poczytałem popatrzyłem no i już zgłupiałem od tak dużej ilości informacji na temat rowerów MTB. Mam nadzieję, że pomożecie.

Linki:
INDIANA X PULSER - trochę o nim poczytałem. Część poleca, bo fajny osprzęt ale podobno rama słaba więc czy jest sens się pchać?
CUBE AIM SL lub CUBE AIM SL  - już bardziej znana marka i wydaje się być w porządku. Co myślicie?

ROMET MUSTANG - podobno jest jakiś support plastikowy, który szybko się rozlatuje?

KROSS 4.0 - nie wiem

 

Co myślicie o rowerach z decathlona, unibike, ktm? Może coś z trek?

Czy podstawą jest amortyzator powietrzny?

(Mój wzrost: 186cm; waga: 84kg)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Podepne się pod temat, jestem nowy ale poczytałem troche na forum (duże podziękowania dla @jajacek za wiele przydatych postów i wskazówek w innych działach)!
Intensywnie szukam dla siebie pierwszego roweru i nie chce się zrazić jednocześnie nie wydając mnóstwa piniędzy. Szukam więc używki ale nie mogę nic znaleźć w rozsądnej cenie. 
Dzisiaj znalazłem ogłoszenie Unibike EXPERT na kołach 29". Rama 21'' Dobry osprzęt: DeoreXT/SLX opony Schwalbe RocketRon,blokada skoku z manetki na kierownicy. Hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano SLX M675.(dokładna specyfikacja http://www.unibike.pl/unibike2016/expert29.html) Regularnie serwisowany. Ostatni serwis w czerwcu (w tym serwis amortyzatora). 
Człowiek chce 3000zł, powiedzmy że zejdzie do 2600. 

Pytanie za 100 punktów - lepiej kupić używany - np. taki unibike czy nową Indianę - i mieć gwarancję i spokój? 
 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, xxlance napisał:

Pytanie za 100 punktów - lepiej kupić używany - np. taki unibike czy nową Indianę - i mieć gwarancję i spokój?

Jeżeli był rzeczywiście regularnie serwisowany i osoba sprzedająca ma jakieś dokumenty, które to potwierdzą to może warto się zastanowić czy nie wybrać tej używki.

Osobiście nie biorę jakoś używek pod uwagę, a ta Indiana tak jak pisałem nie wiele o niej znalazłem informacji..

2 godziny temu, jajacek napisał:

To znajdź inny rower za 2800, który ma Deore i powietrzny amortyzator.

@jajacek - czy coś na granicy 3tyś będzie lepszego? Powiedzmy tak do 3300zł?

Odnośnik do komentarza

@UeQerl przepraszam, że się podczepiam pod Twoj temat, ale nie dość, że również chce zacząć górską jazdę, to jeszcze mam podobne wymiary - 188cm i 85kg ?

@jajacek, to to ogłoszenie - https://www.olx.pl/oferta/rower-unibike-expert-29er-mtb-xc-CID767-IDAIhW8.html  - myślisz, że zaproponowanie 2000 zakładając, że jest OK i ma dokumenty serwisowe i zakupowe będzie propozycją rozsądną?

Znalazłem młodszy pod warszawą - ale z 26" kołami i innym amorem za 2000- https://www.olx.pl/oferta/unibike-expert-shimano-xt-deore-slx-21-CID767-IDAGWo4.html wiec na podstawie tego bazuje.

Odnośnik do komentarza

@UeQerl podam CI przykład od czapy - są myszki made in PRC i myszki np. Logitech - te pierwsze zazwyczaj noszą opinie badziewnych a Logitech ma renomę i kosztuje sporo ale zazwyczaj serwis ogarnia te zepsute wymieniając na nowe lub naprawiając szybko - i za to płaci się PRZY KUPNIE - z góry za serwis i markę.

Logitech ma coś takiego https://www.logitech.com/pl-pl/product/mx-master-2s-flow ideał do pracy biurowej na 2-3 stanowiskach plus mnóstwo fajnych funkcji a parametry są na tyle poprawne że można pograć w niektóre "wolniejsze" gry.
Jest i podróba https://galaktyczny.pl/2019/03/03/mysz-rapoo-mt750s-recenzja/ w cenie 100 zł która mam od 3 lat i... mimo braku serwisu i informacji o tym klonie oryginału nie kupiłbym oryginału bo mnie nie przekonał gdy mając w ręku klona za 1/3 ceny porównałem je do siebie - mimo chęci posiadania "exslusiva" Logitechowego to w praktyce zlałem go - klon był równie dobry a cena rekompensowała drobne wady - a myszkę serwisuje sobie sam rozkręcając ja i czyszcząc.

Wniosek - to że mało o czymś jest info na necie nie oznacza że tego nie ma i nie warto kupować - informacje tych niszowych ale równie dobrych "rzeczy" i tańszych trzeba szukać bardzo głęboko - gdybyś zobaczył mój rower powiedziałbyś że jest do doopy bo jest inny od czegokolwiek co żeś widział - w praktyce od 6 lat i przejechaniu ok 25 tys. km stwierdzam że każdy rower którego TY używasz jest do doopy ;) bo wiem czym "pachnie" wygoda i jakość jazdy rowerem "innym"

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Mociumpel napisał:

Wniosek - to że mało o czymś jest info na necie nie oznacza że tego nie ma i nie warto kupować - informacje tych niszowych ale równie dobrych "rzeczy" i tańszych trzeba szukać bardzo głęboko - gdybyś zobaczył mój rower powiedziałbyś że jest do doopy bo jest inny od czegokolwiek co żeś widział - w praktyce od 6 lat i przejechaniu ok 25 tys. km stwierdzam że każdy rower którego TY używasz jest do doopy ? bo wiem czym "pachnie" wygoda i jakość jazdy rowerem "innym"

Wniosek - jestem z Ciebie dumny. Wspaniałe jest to, że potrafisz określić co bym powiedział o twoim rowerze. Zamiast jednak pisać takie rzeczy użyłbyś swojej wszechstronnej wiedzy i pomógł osobie początkującej wybrać rower według jego preferencji. Zacznij od uszanowania czyjegoś zdania.

1 godzinę temu, Mociumpel napisał:

@UeQerl podam CI przykład od czapy - są myszki made in PRC i myszki np. Logitech - te pierwsze zazwyczaj noszą opinie badziewnych a Logitech ma renomę i kosztuje sporo ale zazwyczaj serwis ogarnia te zepsute wymieniając na nowe lub naprawiając szybko - i za to płaci się PRZY KUPNIE - z góry za serwis i markę.

Logitech ma coś takiego https://www.logitech.com/pl-pl/product/mx-master-2s-flow ideał do pracy biurowej na 2-3 stanowiskach plus mnóstwo fajnych funkcji a parametry są na tyle poprawne że można pograć w niektóre "wolniejsze" gry.
Jest i podróba https://galaktyczny.pl/2019/03/03/mysz-rapoo-mt750s-recenzja/ w cenie 100 zł która mam od 3 lat i... mimo braku serwisu i informacji o tym klonie oryginału nie kupiłbym oryginału bo mnie nie przekonał gdy mając w ręku klona za 1/3 ceny porównałem je do siebie - mimo chęci posiadania "exslusiva" Logitechowego to w praktyce zlałem go - klon był równie dobry a cena rekompensowała drobne wady - a myszkę serwisuje sobie sam rozkręcając ja i czyszcząc.

Wniosek - brak odniesienia do tematu = mało interesująca wiedza. Zapraszamy na inną stronę o tematyce urządzeń wskazujących.

1 godzinę temu, Mociumpel napisał:

każdy rower którego TY używasz jest do doopy ?

Jak to mówią "każdy orze jak może".

 

Jak nie masz nic sensownego do napisania i nie chcesz pomóc to lepiej nic nie pisz.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Dnia 13.07.2019 o 19:02, UeQerl napisał:

Nie bardzo mnie przekonuje ta Indiana. Nie za wiele jest informacji o niej. Serwis w sklepie, który nie jest sklepem rowerowym nie przekonuje mnie. Już wolę pojechać np 100km do serwisu ale zajmującego się rowerami..

@smalec5 i @jajacek wskazali Ci w dobrej wierze rowerek, który  wg mało dostępnych ale wiarygodnych informacji jest tym którym warto się zainteresować - ma kilka ciekawych elementów "zszytych" w poprawnie skonfigurowany rower wart swojej ceny - Ty zaś mocno pojechałeś negacją twierdząc że to Cię w ogóle nie porusza wręcz odpycha.
Jeśli nie rowerkiem konkretnym, pomyślałem że myszą alternatywną pokażę Ci, że są rozwiązania mniej znane ale równie dobre co markowe - niestety spaziowałeś mnie twierdząc, że mój argument jest od czapy bo nijak rowerków nie dotyczy i nic poza mało rozumianą abstrakcją nie wnosi - no cóż Twoja (nie)wiedza = Twój wybór ...

A Indiana ma sens wystarczy posłuchać i przeanalizować choćby części składowe tego "wynalazka" aby wyciągnąc trafne wnioski zbieżne z tymi co "świadomi" mówią.

Pozdrowienia z żacholeckiego lasu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...