Skocz do zawartości

Wymiana szczek hamulcowych


Rekomendowane odpowiedzi

W moim Tribanie 540 szczeki hamulcowe sa Tektro, ale zarowno sruby jak i sprezyna pokryly sie rdza i postanowilem wymienic na te z grupy Shimano i zaczely sie schody. Decathlon powiedzial mi, ze takich nie sprzedaje, ale powiedzieli, ze drop jest 57mm i nie moga byc direct mount. Sprawdzilem liste produktow Shimano i wychodzi na to, ze jedynie BR R451 pasuje na wymiar, ale z tego co widze na liscie kompatybilnosci to BR R451 nie bedzie dzialal z klamkomanetkami ST5800(grupa 105). Czy ktos moze z Was juz wymienial je i wie, ktore szczeki poza Tektro beda pasowac? Shimano Polska na maila nie odpowiada, a przez telefon kazali skontaktowac sie z ich service center, co zrobilem, ale zaden ze sklepow, ktore o to zapytalem, nie udzielil mi informacji.

Odnośnik do komentarza

A nie możesz podjechać do jakiegoś porządnego serwisu? Może się mylę ale to są imo zwykłe szczęki hamulcowe. Problem w tym że zrobiono je na specjalnie zamówienie żeby miały ogromne rozwarcie. Standardowe szczęki hamulcowe Shimano, z nowej grupy R7000, akceptują napompowaną oponę 700x28 i nienapompowaną 700x32 jeśli się nie mylę. Więc zmieniając szczęki na Shimano traci się możliwość założenia opon 700x35. Ewentualnie napisz do Tektro jaki replacement proponują. Każde standardowe hamulce Shimano będą działać z klamkami 105. To jest tylko ciągnięcie linki.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie wydawalo mi sie, ze z porzadnymi serwisami mialem do czynienia. Inny przez telefon powiedzial w stylu ja powiem Panu co pasuje, a Pan ode mnie nie kupi i byl koniec rozmowy. Standardowy drop to 49mm, a tu jest 57mm. Tektro 539 beda pasowac. Zakladajac Shimano redukuje szerokosc opony do 28mm, ale akurat wole miec lepsze hamowanie stad myslalem, by zalozyc cos innego niz Tektro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...