Skocz do zawartości

Przygotowanie roweru MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Efekty będą takie że wycieknie bo nie ma uszczelek od oleju ? Możesz wlać nawet rzepakowy z  kuchni. Nic to i tak nie da. Konstrukcja nie jest przeznaczona do używania oleju. Obawiam się że nie wiesz jak działa amor olejowy. Nie wystarczy wlać olej. Trzeba mieć jeszcze "sitko z regulowanymi otworkami" i uszczelki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem pieniądze wyrzucane w błoto ? Masz rower wart z 300 zł, chcesz w niego włożyć podzespoły za 500 i za miesiąc dalej będziesz wymieniał pozostałe części a cały rower dalej będzie dość kiepski.

Wolnobieg to już taki lekki przeżytek, kaseta lepsza, ale do kasety potrzebujesz inne tylne koło. Podejrzewam, że obecne koło jakiś świetnych łożysk nie ma i po wymianie rzeczy, które wymieniłeś dalej nie będzie się fajnie toczył. Jak wymienisz od razu koło na piastę z łożyskami maszynowymi i na kasetę kasetą, dasz tą przerzutkę, kasetę 8 rzędową to będziesz musiał kupić manetki obsługujące 8 biegów. Koło + manetka to kolejne 200 zł.

Więc będziesz miał rower za 300, podzespoły za 700 a rama i amortyzator dalej będą do niczego ? Później wymienisz ramę (+200) i amortyzator (+100) i za 1300 zł będziesz miał rower na bardzo podstawowym osprzęcie, gdzie część rzeczy dalej będzie wymagało wymiany.

Ja bym proponował sprzedać obecny rower, dołożyć te pieniądze, które masz na upgrade i kupić coś używanego / dołożyć 500-600 zł i kupić coś nowego. Rower za 1500 zł dalej nie będzie urywał dupy, ale będzie lepiej jeździć i będzie bardziej niezawodny od tego, co planujesz złożyć.

Zupełnie inna kwestia, jeśli jesteś emocjonalnie związany z rowerem i masz pieniądze na zabawę w wymianę części, ale wtedy wrzucanie do roweru wolnobiegu to dalej trochę średnio,

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy ,że to musi być na już i nie gadajmy już błagam o tym co byłoby lepsze ,kupić rower czy naprawiać. Ja mam też inne wydatki. Czy ta przerzutka będzie wytrzymalsza od tourneya tx? Czy wolnobieg megarange musi mieć jakąś specjalnie dopasowaną przerzutkę czy acera wystarczy? Czy jeśli przerzutka przednia mi chodzi bardzo ciężko to czas na wymianę? 

Chciałem się zapytać czy jest możliwość założyć w moim rowerze wolnobieg 9 rz.? Pytam ,bo większość dobrych przerzutek jest na 9.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...