Skocz do zawartości

Rower górski do 3 tyś. dla początkującego :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu przeprowadziłem się do większego miasta  i zrezygnowałem z jazdy motocrossem, chciałbym się przerzucić na jakiś rowerek górski. W tej kwestii mogę śmiało określić się osobą początkującą ? Odwiedziłem pare sklepów, mierzyłem się do Treka, Unibike i Gianta. Zależy mi na kołach 29", Unibike Fusion 2019 w ramie z takimi kołami niestety 17" okazał się za mały a 19" za duży, Trek x-caliber 7 2019 18,5"/29" idealnie fajny wizualnie, ale chyba osprzętowo już słabiej i na koniec przymierzyłem się do Gianta Talon 2 2019. Wizualnie mega rama M przy 29" daje mi ok.5 cm prześwitu między kroczem mniej jak w Unibike lecz już troszkę więcej niż w Treku, ogólnie fajna pozycja przed kierownicą i przede wszystkim osprzęt. Zastanawiam się również nad Scott Aspect 930 i tu proszę o poradę. Trasy jakie będą pokonywane to z początku pewnie 70 miasto/ 30 teren, gdy wyczuje klimat to pewnie wskoczę trochę więcej do lasu. Dlatego chciałbym abym mógł pojeździć z dziewczyną po mieście a później wskoczyć do lasu i się nie rozczarować ze sprzętu.

1.https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-7/p/23147/ kwota 3099 zł. Tutaj pytanie czy warto płacić za napis na ramie??

2.https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-2--ge--2019 Faworyt, szczególnie że nowy mogę kupić coś ok.2699-2899, gdzie katalogowa cena to 3099, pytanie czy to dobry wybór?

3.https://www.scott.pl/produkt/816/4959/Rower-Aspect-930-A-F-Blue-Grey/ Tutaj mamy cene najwyższą pytanie czy ma coś on lepszego od powyższych modeli??

 

Skłaniam się ku Giantowi poproszę was o za i przeciw tych modeli i czy będzie to dory wybór z góry dziękuje za podpowiedzi. 

Pozdrawiam ! ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, smalec5 napisał:

https://www.mediaexpert.pl/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m19-czarno-brazowy,id-1272956

to chyba w tej chwili najlepszy mtb do 3k. z tych co podales to zaden nie ma full deore ani amora powietrznego. W tej cenie naprawde warto.

Cena bardzo atrakcyjna rozumiem tutaj 2x10 w teren wystarczający, lecz jako amator patrzę na rower również wizualnie oraz uniwersalnie, nawet jeżeli wjadę w las to nie będzie to skakanie tylko przejazdy po górkach. Osprzęt zawsze można zmienić, wyjdzie chyba taniej jak zadane prawda ? Z podanych przeze mnie modeli który mogę uznawać za najsensowniejszy ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, thalcave napisał:

Nie ma co oczekiwać, że czołowi producenci (+ Giant ? ) będą mieli budżetowe rowery lepiej wyposażone niż mało znany Indiana od Krossa czy inni mniej znani producenci. Za 3000PLN proponowałbym albo tego Indianę albo Decathlon

A jak z rama w tej Indianie ? Daje radę ? Z drugiej strony ramę można zawsze ładnie przemalować ? Mi zależy tak jak pisałem wyżej żeby pojeździć rowerkiem po mieście z droga połówka, a w wolnej chwili wyskoczyć z kumplami do lasu i pośmigać po górkach i zjazdach, nic ostrego ani profesjonalnego. Muszę się zdać na was ze względu na brak mojej wiedzy. Rozumiem ze wybrane przeze mnie modele odpuścić i pokusić się na ta indiane ? Bardzo mnie korci fakt amortyzatora ze jest już powietrzny bo słyszałem ze jest znacznie lepszy niż olejowo-sprężynowy jak w przypadku gianta oraz osprzęt full deore.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, w ramach były jakieś wielkie różnice między producentami w tej kwocie. Różnice znajdziesz w wyższych modelach. Np. Trek ma gorszy osprzęt bo płacisz za markę i za gwarancję, ale czy w rowerze do tej kwoty potrzebna jest dożywotnia gwarancja dla 1 właściciela to śmiem wątpić.

Przejdź się do MediaMarktu i przymierz się do Indiany bo najważniejsze by dobrze się czuć na rowerze.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, thalcave napisał:

Nie sądzę, w ramach były jakieś wielkie różnice między producentami w tej kwocie. Różnice znajdziesz w wyższych modelach. Np. Trek ma gorszy osprzęt bo płacisz za markę i za gwarancję, ale czy w rowerze do tej kwoty potrzebna jest dożywotnia gwarancja dla 1 właściciela to śmiem wątpić.

Przejdź się do MediaMarktu i przymierz się do Indiany bo najważniejsze by dobrze się czuć na rowerze.

Okazało się ze 19” z tej Indiany to mocno rozchwytywany temat i nie ma już możliwości zamówienia, ale udało mi się zarezerwować ostatnia sztukę na sklepie co najlepsze nie jest wystawowa tylko w kratki ie ? przejadę się/przymierze, jeżeli zdecyduje się na ten rower to napewno opisze w tym poście wszystkie plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza

 

11 godzin temu, Bartek2809 napisał:

Okazało się ze 19” z tej Indiany to mocno rozchwytywany temat i nie ma już możliwości zamówienia, ale udało mi się zarezerwować ostatnia sztukę na sklepie co najlepsze nie jest wystawowa tylko w kratki ie ? przejadę się/przymierze, jeżeli zdecyduje się na ten rower to napewno opisze w tym poście wszystkie plusy i minusy.

??? We Wrocławiu na Krakowskiej było ich mnóstwo i nikt ich nie chciał!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...