Skocz do zawartości

Romet Art Deco 7


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pod koniec kwietnia kupiłam rower Art Deco 7. już przy serwisie gwarancyjnym zgłaszałam problem z przerzutkami (nie zmieniają się, przeskakują, przy jednej słychać tarcie), Pan podobno to naprawił mówiąc coś o centrowaniu koła. Przerzutki nadal nie działają więc skorzystałam z reklamacji. Po 4 dniach dostałam odmowę. Romet twierdzi, że przerzutki nie podlegają gwarancji. Czy ktoś ma pojęcie co to może być? Czy tak powinno być? Gdzie i jak naprawic?

 

Dodam, że Romet mimo decyzji serwisu Intersport zaproponował, żebym wysłała rower do nich, ale boje się że będzie to trwało miesiąc. Czy znacie dobry serwis w Warszawie?

Odnośnik do komentarza

Pierwsza rzeczą która sprawdzam u kogoś kto zgłasza prywatnie problem ze zgrzytaniem jest pokazanie mi jak zmienia biegi - masz planetarkę, która wymaga specyficznego sposobu zmiany biegów - 70% osób robi to ŹLE i NIEPRAWIDŁOWO.
Nie to że zarzucam Ci nieprawidłową prace z biegami ale zbyt często widzę napuszone twarze "no jak to Tobie nie zgrzyta a mi zgrzyta?" aby nie stwierdzać że jest to przyczyna co najmniej połowy problemów z planetarkami - są to przyzwyczajenia z typowych kasetowych rowerów.

Nikt nie podpowie CI jak ma być skoro nie można sprawdzić czy raz nie robisz tego źle i dwa czy przyczyna nie tkwi gdzie indziej - serwis byłby dobrym początkiem aby wyeliminować "techniczne" problemy.

Zanim ktoś CI podpowie z Wawki gdzie szukać serwisu to wyreguluj i sprawdź żółte  wskaźniki z tyłu roweru https://www.youtube.com/watch?v=5l85c9DNcYY i poczytaj jak zmieniać biegi w rowerze z planetarką http://statekkosmiczny.pl/zmieniac-biegi-przerzutce-piascie/

Jeśli to nie pomoże oznaczać to może że problem jest "techniczny" czyli do serwisu ...

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...