Skocz do zawartości

Rower do 2 tys dla wysokiej osoby - jaki rodzaj, rozmiar ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Zamierzam dokonać zakupu roweru, który będzie użytkowany głównie na szutrówkach, jak również lekkich górkach, w lasach oraz podziurawionych drogach asfaltowych ?

Jestem dość wysoką osobą 195cm wzrostu, 105kg wagi,  przekrok około 90cm.

Sądziłem, że odpowiednim wyborem dla mnie będzie rower crosowy, jednak po przeczytaniu kilku artykułów wychodzi na to, że w grę może wejść także rower górski…?

Kwota jaką chciałem przeznaczyć to 2 tys (oczywiście mogę do tego dołożyć jeżeli jest jakiś przeskok w jakości, np. rower za 2400zł)

Rowerek chciałbym zakupić przez Internet, jednak mam obawy co do odpowiedniego doboru rozmiaru…. celuję w 23 cale - rama, 29 cali - koła

Sprzęty, które wpadły mi w oko to m.in. Cube Aim Pro czy Head I Peak, co sądzicie?

Prosiłbym o Wasze propozycje, gdyż jestem zielony w temacie osprzętu i nazwy zawarte w opisach niewiele mi mówią. Nie chciałbym wydać $ na coś co nie jest godne polecenia....

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

https://www.mediaexpert.pl/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-5-0-m21-czarno-brazowy,id-1273080

kuzyn jest 2 cm nizszy i jezdzi na 21 bo lepiej i wygodniej sie czul. Najpierw przejedz sie jakims. Tutaj masz indiane ktora jest od krossa i chyba ma dosc lepszy osprzet od twoich propozycji i ogolni3 rowerow w przedziale do 2 tys. Moglbys jeszcze rozważyć rower mtb bo teraz moim zdaniem rowery mtb sa do tego samego co cross. https://www.mediaexpert.pl/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m21-czarno-grafitowy,id-1272954

Odnośnik do komentarza

Niestety rower za 2k się do mtb nie nadaje. Jechać oczywiście można ale przyjemności nie ma. W niezależnym review Treka Merlin 6 napisano  mniej więcej tak:
"Rower mtb, którym należy unikać wjeżdżania w teren. Widelec gwałtownie uginający się i rozprężający w niekontrolowany sposób i dębowa rama."

Dotyczy to 100% rowerów mtb do 2k i 99% rowerów do 2,5k. Ze względu na wagę potrzebujesz amor powietrzny firmy RockShox lub Manitou (Suntour przy tej wadze się nie nadaje). Więc albo kupujesz używkę albo zwiększasz budżet o 1000 i kupujesz nówkę. Albo jakiegokolwiek strucla za 2k typu Cube Aim na którym będziesz udawał że jest to rower mtb.

To jest najtańszy nowy rower mtb o którym mi wiadomo z amorem powietrznym przyzwoitej klasy. Rama 21 jest do ok. 190 wzrostu ale 23 to w ogóle ciężko dostać.
https://www.mediaexpert.pl/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m21-czarno-brazowy,id-1272974

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem okazje przymierzyć się do roweru Kross Level 3.0 rama 23 cale. Co sądzicie o tym sprzęcie? Widzę, że posiada on widelec SR Suntour XCM RL.....

Ps.

Czy ten Cube Aim, o którym prędzej wspominałem nie jest warty zakupu do 2 tys ?

Pewnie zdecyduje się na jakiegoś X-Pulser'a, jedyne czego się obawiam to rozmiaru ramy 21....

Widzę, że przyzwoite opinie ma również Korss Evado 5.0 i rama 23 jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niestety nie mam za bardzo możliwości przymierzania się do różnych rowerów oraz ram. Ostatnio miałem okazję pojeździć jedynie rowerem crossowym Giant 21 cali rama, 28 cali koła i wydaje mi się, że był na styk jak dla mnie. Rowery, które obecnie chodzą mi po głowie to:

VELLBERG EXPLORER 4.2
VELLBERG EXPLORER 5.2
KROSS ENVADO 5.0 2018

Ze względu na wielkość ramy 23 cale, skłaniałbym się ku Krossowi, jednak patrząc na osprzęt to Explorer 5.2  rama 21 cali (sądzicie, że przy moich gabarytach byłaby wystarczająca)?

Chciałbym się zamknąć w 2 tys przy zakupie, jeśli jednak jest sens to 400zł mogę dołożyć i kupić Unibika Crossfire 2019 23/28 cali

Odnośnik do komentarza

Mam identyczną wagę i wzrost jak Ty. Zakupiłem w tamtym roku Cube analog z ramą 23. Do ostrej jazdy się nie nadaje ale w umiarkowanym terenie/szutrze czy asfalcie sprawdza się jak dla mnie idealnie. Aim z tego co pamiętam ma taką samą ramę. Cross wydawał mi się zbyt delikatny przy naszej wadze. Jeśli chodzi o inne firmy to zwykle rama 21 bardziej mi pasowała (indiany/kossa nie mierzyłem).

Odnośnik do komentarza

Analog to budżet praktycznie o 1000zł większy.... początkowo myślałem o Cube Aim za około 2000zł jednak rowery które podesłałem mają dużo lepszy osprzęt.
Jedyny rower mtb do którego miałem okazję się przymierzyć to Kross Level 3.0 i wydawał mi się ,,sporyy"

 

Najchętniej kupiłbym jakąś przyzwoitą używkę, spodobał mi się np ten:
https://allegro.pl/oferta/stevens-deore-xt-27-manitou-kosz-specialized-8282950254

Szkoda, że koło 26 ....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...