Skocz do zawartości

Wycieczka całodniowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy mam kilka pytań dotyczących Turystyki rowerowej otóż postanowiłem w tamtym roku że w 2016 będę chciał spędzić w ,, siodełku '' w związku z tym moje pytania brzmią

 

ile średnio można przejechać na rowerze km jadąc ok 20 km/h

 

jak prawidłowo robić przerwy i po przejechaniu jakiego dystansu

 

Czy korba 48 zębowa jest lepsza do trekingu niż 42

 

Czy rzeczywiście klocki hamulcowe są osobne do kół stalowych i aluminiowych i jeśli nie odpowiednie założę do przy hamowaniu będą piszczeć oraz o czym należy pamiętać wybierając się na wycieczkę rowerową pozdrawiam

 

pierwsza moja wycieczka to Wrocław - Ścinawa 62 km 

 

                                                                                                               POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza

Ad 1. Moja koleżanka przejechała 300 km ze średnia 20 km/h na rowerze trekkingowym. Więc można dużo. Mam dwóch kolegów, którzy jeżdża ultramaratony powyżej 1000 km. Obaj twierdzą że długi dystans zależy przede wszystkim od siły woli, potem od odpowiedniego, perfekcyjnego przygotowania, spożywania pokarmów i napojów w ściśle określonych ilościach i porach a dopiero na końcu od stopnia wytrenowania. Mnie udało się przejechac troche ponad 200 km ze średnią 25 ale jazda długodystansowa samemu mi kompletnie nie odpowiada. Nudzi mnie. Nie wytrzymuję też dłużej niż 8 godzin na siodełku. Więc dla mnie ze średnią 20 km/h to max 160 km.

Ad 2. Trzeba przerwy robić tak często jak są potrzebne. A jak często są potrzebne? Osobie otyłej i mało rozciągniętej cżeściej, szczuplejszej, bardzie rozciągniętej rzadziej. Ja masz źle dopasowany rower częściej, ja dobrze rzadziej. Ja jak jadę 100km to robie zwykle jedną przerwę po ok. 50 km. Jak jadę z napierającymi ścigantami to nie ma mowy o żadnych przerwach.

Ad 3 Dla mnie lepsza pod warunkiem że nie jadę z sakwami. Bo wtedy wolałbym 42. W trekkingu przez lata miałem z przodu 48x36x26 i 12-34 z tyłu i taki napęd uważam  za bardzo dobry. Teraz mam 48x32 z przodu i 11-36 z tyłu. Korba 48 jest jednak bardziej wymagająca i u niktórych osób przy zbyt siłowej jeździe może powodować problemy z kolanami i ścięgnami.

Ad 4. Nie są mi znane koła stalowe. Ale ja żyję sobie dopiero 50 lat. Może wcześniej były takie stosowane :)

Teraz stosuje się prawie wyłącznie obręcze aluminiowe lub karbonowe. I do nich rzeczywiście są inne typy klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza

 

Ad 1. Moja koleżanka przejechała 300 km ze średnia 20 km/h na rowerze trekkingowym. Więc można dużo. Mam dwóch kolegów, którzy jeżdża ultramaratony powyżej 1000 km. Obaj twierdzą że długi dystans zależy przede wszystkim od siły woli, potem od odpowiedniego, perfekcyjnego przygotowania, spożywania pokarmów i napojów w ściśle określonych ilościach i porach a dopiero na końcu od stopnia wytrenowania. Mnie udało się przejechac troche ponad 200 km ze średnią 25 ale jazda długodystansowa samemu mi kompletnie nie odpowiada. Nudzi mnie. Nie wytrzymuję też dłużej niż 8 godzin na siodełku. Więc dla mnie ze średnią 20 km/h to max 160 km.

Ad 2. Trzeba przerwy robić tak często jak są potrzebne. A jak często są potrzebne? Osobie otyłej i mało rozciągniętej cżeściej, szczuplejszej, bardzie rozciągniętej rzadziej. Ja masz źle dopasowany rower częściej, ja dobrze rzadziej. Ja jak jadę 100km to robie zwykle jedną przerwę po ok. 50 km. Jak jadę z napierającymi ścigantami to nie ma mowy o żadnych przerwach.

Ad 3 Dla mnie lepsza pod warunkiem że nie jadę z sakwami. Bo wtedy wolałbym 42. W trekkingu przez lata miałem z przodu 48x36x26 i 12-34 z tyłu i taki napęd uważam  za bardzo dobry. Teraz mam 48x32 z przodu i 11-36 z tyłu. Korba 48 jest jednak bardziej wymagająca i u niktórych osób przy zbyt siłowej jeździe może powodować problemy z kolanami i ścięgnami.

Ad 4. Nie są mi znane koła stalowe. Ale ja żyję sobie dopiero 50 lat. Może wcześniej były takie stosowane :)

Teraz stosuje się prawie wyłącznie obręcze aluminiowe lub karbonowe. I do nich rzeczywiście są inne typy klocków hamulcowych.

 

Dzięki za porady bardzo mi pomogłeś

Odnośnik do komentarza

W dniu wczorajszym przejechałem trasę Wrocław - Ścinawa według wskazań mapy google wyszło 62 km mi natomiast 100 km popełniłem kilka błędów źle odczytałem mapę i nadłożyłem 4km w jedną i w drugą stronę potem jazdą drogą asfaltową w pewnym momencie droga się rozwidlała wjechałem w leśną drogę szlakiem rowerowym i cały czas jechałem  i w pewnym momencie straciłem wiarę w siebie i nie wiedziałem gdzie zadzwonić czy policja , nadleśnictwo , informacja telefoniczna w końcu dojechałem do punktu wyjścia zatrzymałem miłego kierowcę który naprowadził mnie z powrotem na trasę , następnie podstępnie złapał mnie skurcz w okolicy prawej łydki który zniknął po godzinie czasu jak takiej rzeczy się ustrzec przez całą wycieczkę spożywałem tylko batony typu mars oraz wafelki prince polo oraz 1,5 litra wody nie gazowanej na początku wyjazdu zjadłem dwa batony musli typu oshee vitamin a co wy polecacie jako napój i batony wzmacniające

Odnośnik do komentarza

Myślę kolego cyklisto ;) żebyś się nie forsował na początku. Nie spinaj się tylko małymi krokami do przodu. Nie jeździsz na wyścigi, jeśli dopiero zaczynasz to zejdź z roweru raz na 20km, kilka minut rozprostowania kości dobrze Ci zrobi.  Raz za czasu baton musli nie zaszkodzi, ale nie ma co się faszerować cukrem.  Nie musisz od razu robić 100 km, zrób 20 potem 30 a za miesiąc  60. Potem przejechanie 100 km nie będzie zwątpieniem tylko wielką frajdą z jazdy. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki kolego otóż typową jazdę przechodzę bez problemu gdyż dużo jeżdżę po mieście a taka trasa była moją pierwszą jak zacząłem tylko robić pierwsze kilometry to wiedziałem że wcześniej czy później i tak dojadę do danej miejscowości a jak tylko dojechałem to mojej radości nie było końca

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...